Elīna Maligina: Gan Irinai, gan Nikai “Olainfarm” nākotne ir dziļi vienaldzīga

3 komentāri
Elīna Maligina: Gan Irinai, gan Nikai “Olainfarm” nākotne ir dziļi vienaldzīga
IEVA LŪKA, LETA

Ceturtdien, 17. maijā, pie zvērināta notāra Valdas Vaivares bijis plānots parakstīt mirušā uzņēmēja Valērija Maligina mantinieku vienošanos par mantojuma sadali.

Kā informē Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina, vienošanās neesot parakstīta.

Medijiem izplatītajā paziņojumā viņa norāda: “Nu jau kārtējo reizi nākas secināt, ka tas, ko pārējie mantinieki runā publiski un dara praktiski, ir divas diametrāli pretējas lietas. Ilgstošu un sarežģītu pārrunu rezultātā, ņemot vērā visu iesaistīto pušu intereses, bet augstāk par visu vērtējot Valērija Maligina izveidotā uzņēmuma “Olainfarm” veiksmīgas darbības nodrošināšanu nākotnē kā viņa piemiņas apliecinājumu, visi mantinieki pirms dažām dienām vienojās par mantojuma sadali. Šodien šo vienošanos visām iesaistītajām pusēm bija plānots parakstīt pie notāra, tādējādi apstiprinot tās spēkā esamību.”

Panākto vienošanos Maligina uzskatot par kompromisu, kurā iespējami plašākajā veidā ietvertas viņas, kā arī Valērija nepilngadīgās meitas Annas un vecāko meitu Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas intereses.

Elīna Maligina pauž: “Šodienas rīcība, vienošanos neparakstot, skaidri un nepārprotami apliecina, ka gan Irinai, gan Nikai [redakcijas piezīme – Valērija Maligina vecākās meitas] “Olainfarm” nākotne ir dziļi vienaldzīga – gluži tāpat kā tēva labā vārda un piemiņas saglabāšana, un ka konstruktīva pieeja mantojuma jautājuma risināšanā aprobežojas ar skaistiem, bet tukšiem paziņojumiem presei.”

Viņa uzskata, ka Irinas un Nikas darbības vērtējamas kā iešana Jura Savicka pavadā, un tā nākamais solis būs “Olainfarm” padomes un valdes nomaiņa, uzņēmuma sadalīšana un visbeidzot – tā pilnīga iznīcināšana.

“Lai to nepieļautu, kopā ar saviem advokātiem Pāvelu Rebenoku un Mārtiņu Krieķi darīšu visu iespējamo, lai nodrošinātu Valērija Maligina izveidotā viena no vadošajiem Latvijas farmācijas uzņēmuma turpmāku darbību un attīstību – saglabājot kompānijas vadībā cilvēkus, kuriem mans vīrs uzticējās, kā arī lūdzot atcelt Irinu Maliginu no mantojuma aizgādnes pienākumu pildīšanas. Gan no likuma, gan aizgādņa būtības izriet pienākums rūpēties par mantojuma saglabāšanu, nevis nemākulīgi, lētticīgi un primitīvi par Jūdasa grašiem to izputināt bezprincipu cilvēkiem, kuri, sajutuši gaidāmā kumosa garšu mutē, nespēj valdīt siekalas,” paziņojumā norāda Maligina atraitne.

Vienlaikus viņa izsaka cerību ka nepilngadīgās Annas māte Signe objektīvi izvērtēs notiekošo un spēs pieņem atbilstošu lēmumu sava bērna labākajās interesēs.

Savukārt Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas pārstāvji aģentūrai LETA pavēstīja, ka E.Maliginas paziņojums par it kā plānoto vienošanās parakstīšanu par mantojuma sadali, ir nepatiess apgalvojums un provokācija.

“Patiess ir tas, ka sarunas, kas viņai ļautu pretendēt uz daudzu miljonu eiro izmaksu, bija procesā. Šādi vienpusēji un ultimatīvi paziņojumi nav veids, kā panākt vienošanos. Mums ir pamatotas bažas, ka šāda negodprātīga rīcība ir mēģinājums attaisnot tuvākā nākotnē plānotas darbības pret “Olainfarm” no Elīnas Maliginas un viņas padomdevēju puses, pretēji uzņēmuma un mantinieku interesēm. Visticamāk šāda rīcība, ir veids kā radīt ieganstu un savlaicīgi attaisnot mēģinājumu pretlikumīgi iejaukties uzņēmuma darbībā,” teikts Irinas Maliginas un Saveļjevas paziņojumā.

Valērija Maligina meitu atklātā vēstule, kas izplatīta aprīļa vidū, lasāma šeit.

Jau vēstīts, ka decembra sākumā 52 gadu vecumā savās mājās Jūrmalā mūžībā devies AS ”Olainfarm” valdes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Valērijs Maligins.