Eksperts: Pastāv bažas, vai valdība spēs izturēt spiedienu uz izdevumu palielināšanu tuvākajos gados

3 komentāri

Tuvākajos gados Latvijas valdība varētu pieredzēt spiedienu uz izdevumu palielināšanu, taču pastāv bažas, vai valdība to spēs izturēt, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) biedrs un starptautisko finanšu eksperts Andžs Ūbelis.

Viņš uzskata, ka valdībā nesen apstiprinātās prognozes par ekonomikas izaugsmi 3,7% apmērā ir vērtējamas kā labas un reālistiskas. Vienlaikus viņš atzīmē, ka tuvākajos gados Latvijas ekonomikā gaidāma izaugsme un “tā uzsils”, taču tas var radīt spiedienu uz budžeta izdevumu palielināšanu. Tas varētu būt pat samērā liels spiediens, bet pastāv bažas, vai valdība spēs tam pretoties.

Andžs Ūbelis
Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) biedrs un starptautisko finanšu eksperts

Izskatās, ka nākamie gadi mūs tuvinās tam izaugsmes tempam, kas varētu liecināt par to, ka ekonomika varētu nedaudz uzsilt. Visa mūsu padomes galvenā būtība ir pieskatīt to, lai budžets tiek veidots tad, kad ekonomika uzsilst un iet uz augšu, – tad budžets uzkrāj kādas rezerves. Tās galvenās bažas šobrīd ir, – vai mēs nākamajos trīs gados spēsim kaut ko uzkrāt.

Tāpat viņš atzinīgi novērtēja valdības sākto nodokļu reformu, taču bažīgi izteicās par to, ka tā radīs iztrūkumu budžeta ieņēmumos. Zaudējumi var būt lielāki, nekā valdība ir plānojusi.

 

 

 

TOP komentāri

 • Tea
  +4 +4 0

  Tea

  valdībai nekas nav jāiztur.viss ir uz tautas pleciem.un tik krauj un krauj...
 • Ilva
  +1 +1 0

  Ilva

  Mūsu valdība nekad neko nav mācēju un gribējusi uzkrāt, visu atlikumu gada beigās sadala savā starpā prēmijās, piemaksās, kvotās utt. Vajag vienreiz tās aģentūras, padomes, finanšu pārgudros un visus citus liekēžus beidzot samazināt, tad naudas pietiks visam.
 • s
  0 0 0

  s

  Izturēs, prezidenta kancelejas darbinieki, saplānojot prezidenta koplidojumus un kopīgus tusiņus ar oligarhiem, saņem pamatigas prēmijas, būs pielikumi pie algām, un gan jau ne viņiem vien.Ja pietrūks, panems no neparedzetiem gadījumiem paredzētā, gan jau atradīs iemeslu, lai nebūtu jādod plūdos un vētrās cietušajiem,

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl