Eksperts: Mājokļu tirgū ir tikai sliktas ziņas

0 Komentāru
Eksperts: Mājokļu tirgū ir tikai sliktas ziņas
Foto: Daniel Lee /Flickr

”Mājokļu tirgū trūkst pozitīvu ziņu, pagaidām ziņas ir tikai sliktas,” komentējot pašreizējo situāciju nekustamo īpašumu tirgū, sacīja Latvijas Nekustamo īpašumu asociācijas valdes priekšsēdētājs un kompānijas ”Latio” vadītājs Edgars Šīns.

Kā negatīvu ziņu viņš minēja to, ka ”politiķi saplēsušies ar baņķieru lobiju”. E. Šīns, dēvēts arī par ”nekustamo īpašumu nozares veterānu”, sacīja, ka tas ”draud ar nepatikšanām potenciāliem mājokļu pircējiem, un kredīti kļūst nepieejamāki”. Portāls Skaties.lv jau informēja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš ir nolēmis izsludināt grozījumus Maksātnespējas likumā. Tā sauktais nolikto atslēgu princips attiecībā uz vienīgo parādnieka mājokli nozīmē, ka, pārdodot mantu, kas kalpojusi kā nodrošinājums, atlikušās parādnieka saistības līdz ar izsoles akta apstiprināšanu tiks dzēstas. Grozījumi sadusmojuši Latvijas komercbankas, kas norādīja, – līdz ar tiem būtiski tiks apgrūtināta hipotekāro aizdevumu izsniegšana. A. Bērziņš, noteikumus izsludinot, arī lūdza Saeimu tos vēlreiz izvērtēt.

Saskaņā ar E. Šīna sacīto no Latvijas mājokļu tirgus pamazām dažādu apstākļu dēļ novēršas arī ārzemju pircēji. Tam par iemeslu ir gan Krievijas sankciju draudi, gan Latvijas politiķu nostāja attiecībā uz termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Edgars Šīns, ”Latio” vadītājs:

Redzam draudošu recesiju. Visi ar šausmām skatās, kā Krievijas sankcijas ietekmēs mūs.

Kopumā darījumu skaits nekustamā īpašuma jomā samazinās, un potenciālie pircēji jau iztulkojuši par jau pieņemtu lēmumu to, ka Saeima spriež par termiņuzturēšanās (TUA) atļauju izsniegšanas aizliegumu Krievijas pilsoņiem, sacīja E. Šīns. Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Saeima nodevusi izskatīšanai komisijām ideju atcelt TUA izsniegšanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Krievijas pilsoņiem. Tiesa gan, izskanējušas versijas, ka pēc Saeimas vēlēšanām šis jautājums pieklusīs un priekšlikums reālā likumā nepārtaps. Tikmēr E. Šīns norāda, ka jau tagad potenciālie pircēji ”masveidā atsakās no darījumiem”. Viņš paredz, ka tādējādi šajā jomā sāksies ”klusais periods”.

Skaties un klausies, ko par mājokļu tirgus attīstību saka eksperts, šeit:

0 Komentāru