Eksperts: Mājokļu tirgū ir tikai sliktas ziņas

Komentāri

”Mājokļu tirgū trūkst pozitīvu ziņu, pagaidām ziņas ir tikai sliktas,” komentējot pašreizējo situāciju nekustamo īpašumu tirgū, sacīja Latvijas Nekustamo īpašumu asociācijas valdes priekšsēdētājs un kompānijas ”Latio” vadītājs Edgars Šīns.

Kā negatīvu ziņu viņš minēja to, ka ”politiķi saplēsušies ar baņķieru lobiju”. E. Šīns, dēvēts arī par ”nekustamo īpašumu nozares veterānu”, sacīja, ka tas ”draud ar nepatikšanām potenciāliem mājokļu pircējiem, un kredīti kļūst nepieejamāki”. Portāls Skaties.lv jau informēja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš ir nolēmis izsludināt grozījumus Maksātnespējas likumā. Tā sauktais nolikto atslēgu princips attiecībā uz vienīgo parādnieka mājokli nozīmē, ka, pārdodot mantu, kas kalpojusi kā nodrošinājums, atlikušās parādnieka saistības līdz ar izsoles akta apstiprināšanu tiks dzēstas. Grozījumi sadusmojuši Latvijas komercbankas, kas norādīja, – līdz ar tiem būtiski tiks apgrūtināta hipotekāro aizdevumu izsniegšana. A. Bērziņš, noteikumus izsludinot, arī lūdza Saeimu tos vēlreiz izvērtēt.

Saskaņā ar E. Šīna sacīto no Latvijas mājokļu tirgus pamazām dažādu apstākļu dēļ novēršas arī ārzemju pircēji. Tam par iemeslu ir gan Krievijas sankciju draudi, gan Latvijas politiķu nostāja attiecībā uz termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Edgars Šīns, ”Latio” vadītājs:

Redzam draudošu recesiju. Visi ar šausmām skatās, kā Krievijas sankcijas ietekmēs mūs.

Kopumā darījumu skaits nekustamā īpašuma jomā samazinās, un potenciālie pircēji jau iztulkojuši par jau pieņemtu lēmumu to, ka Saeima spriež par termiņuzturēšanās (TUA) atļauju izsniegšanas aizliegumu Krievijas pilsoņiem, sacīja E. Šīns. Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Saeima nodevusi izskatīšanai komisijām ideju atcelt TUA izsniegšanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Krievijas pilsoņiem. Tiesa gan, izskanējušas versijas, ka pēc Saeimas vēlēšanām šis jautājums pieklusīs un priekšlikums reālā likumā nepārtaps. Tikmēr E. Šīns norāda, ka jau tagad potenciālie pircēji ”masveidā atsakās no darījumiem”. Viņš paredz, ka tādējādi šajā jomā sāksies ”klusais periods”.

Skaties un klausies, ko par mājokļu tirgus attīstību saka eksperts, šeit:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl