Eksperti valdību aicina nākamgad budžetā domāt par “jostu savilkšanu”

4 komentāri
Eksperti valdību aicina nākamgad budžetā domāt par “jostu savilkšanu”
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Fiskālās disciplīnas padome otrdien brīdinājusi, ka nākamgad Latvijas valsts budžetā var nākties mazināt izdevumus, iespējams, vairāk nekā 100 miljonu apmērā.

Padomes eksperti sagatavojuši vērtējumu par valsts budžeta dokumentiem. Viņu ieskatā, valdībā apstiprinātajā Latvijas Stabilitātes programmā izmantotie aprēķini ir pārlieku optimistiski.

“Pēc fiskālās disciplīnas padomes aprēķiniem tie ir 112 miljoni mīnusā, tā ir tā naudas summa, kura ir jāatrod, lai varētu saglabāt uz nākamo gadu uzņemtās budžeta saistības, savukārt pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem tie ir 11 miljoni. Konsekvences no šī ir tādas, ka Finanšu ministrijas variants mūs ved pie saspringtākas ekonomiskās situācijas un korekcijas gadījumā, ja ekonomiskā izaugsme palēninās,” norāda Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais.

Aprēķini atšķiras galvenokārt tāpēc, ka dažādi eksperti dažādi vērtē nodokļu reformas ietekmi uz valsts ienākumiem. Tāpēc Finanšu ministrija Fiskālās disciplīnas padomes prognozēm par stingru “jostas savilkšanu” nepiekrīt un turpina prognozēt, ka šogad un nākamgad būs līdzekļi jaunām politiskām iniciatīvām, piemēram, skolotāju algu celšanai.

4 komentāri