Ekonomikas eksperti: Krievija neapstāsies

Komentāri

Ceturtdien Krievijas pieņemtais embargo Rietumvalstu preču importam nebūs lielvalsts pēdējais sankciju solis. Latvija vairāk izjutīs to netiešo efektu, piemēram, investīciju plūsmas mazināšanos, intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina ekonomikas eksperti.

Preču grupas, kuru importu ierobežoja Krievija, veido aptuveni 5% no kopējā Latvijas eksporta uz Krieviju. ”Optimisti teiktu, ka tā ir ļoti neliela daļa, taču pesimisti teiktu, ka sankciju paplašināšanai vēl ir potenciāls,” norādīja ”Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Foto: SEB

Foto: SEB

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis:

Netiešais sankciju efekts būs lielāks, un tas skats visus uzņēmējus, apstādinot esošos investīciju plānus.

D. Gašpuitis arī norādīja, ka kopējās ekonomikas attīstības tendences pagaidām mainītas netiek, taču ar laiku tās būs jāmaina.

Foto: LETA

Foto: LETA

”Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks:

Šis nav pēdējais Krievijas solis, un mēs redzēsim sankcijas arī citos segmentos. Uzņēmumiem tas nozīmēs, ka kaut kādu tirgu viņi zaudēs.

Viņš arī norādīja, ka uzņēmēji mēģinās nākt Krievijas tirgū caur citām valstīm. Grūtāk klāšoties tiem uzņēmumiem, kas šauri specializējas uz Krievijas tirgu. Tam piekrīt arī Latvijas tirgotāju asociācija.

Pieņemot lēmumus, Krievija nevadās no ekonomiskiem apsvērumiem, bet gan no politiskiem, norādīja M. Kazāks. Kā vienu no potenciālajiem Krievijas sankciju soļiem viņš minēja arī gāzes cenu celšanu.

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Tikmēr NATO pārtrauc sadarbību ar Krieviju, ceturtdien vizītes laikā Ukrainā paziņoja alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

Lasi vēl