Eksperti: elektrības cena no nākamā gada varētu pieaugt par 30%

0 Komentāru
Eksperti: elektrības cena no nākamā gada varētu pieaugt par 30%
()

No nākamā gada 1. janvāra mājsaimniecības elektrību sāks iegādāties atvērtajā tirgū. Taču piegādātāja izvēle ir jāizdara līdz 15. decembrim. Aizmirstot izvēlēties kādu no piemērotākajiem tarifiem, mēneša izmaksas vienai mājsaimniecībai var pieaugt pat par trešdaļu.

Tikmēr reģistrētie mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji elektroenerģiju varēs pirkt par subsidēto starta tarifu. Lielas atlaides paredzētas arī daudzbērnu ģimenēm.

Gatavību tirgot elektrību pagaidām pauduši seši uzņēmumi – Latvenergo, BCG Riga, Baltcom TV, SIA 220 Enerģija, Starfit Energy un Win Baltic. Cenu piedāvājumus mājsaimniecībām publiskojuši trīs – Latvenergo, Baltcom un Win Baltic.

Latvenergo Elektrum produktu līnijā ietilpst seši piedāvājumi, kuri pielāgoti klienta ikmēneša elektrības patēriņam. Visos variantos cena par vienu kilovatstundu svārstās ap 16 centiem.

Win Baltic izstrādājis divus tarifu plānus. Pirmais ir universālais ar minimālo garantēto enerģijas cenu 16 ar pus centi par kilovatstundu.

Baltcom TV klientiem piedāvā iegādāties dažādu pakalpojumu komplektus, kurā iekļauti televīzijas, interneta pakalpojumi komplektā ar elektroenerģiju, sākot no 21 ar pus eiro mēnesī.

Jau tagad droši var prognozēt, ka pārliecinoši lielākā daļa mājsaimniecību vismaz nākamā gada sākumā elektrības piegādātāju nemainīs un paliks uzticīgi Latvenergo. Lai gan līdz 15. decembrim ir jāizdara izvēle par piemērotāko tarifu plānu un piegādātāju – Latvenergo sola, ka bez elektrības neviens nepaliks. Uzņēmumā arī publiski izsakās, ka konkurence viņus pagaidām nebiedē.

Enerģētikas eksperti brīdina, ka no 1. janvāra par elektrību būs jāmaksā vairāk. Šā brīža aplēses liecina, ka par 15 līdz 30 procentiem mēnesī. Tā galvenokārt būs maksa par atbalstāmās elektroenerģijas iepirkumu. Trūcīgie iedzīvotāji un daudzbērnu ģimenes saņems valsts atbalstu un rūpes par viņu uzskaiti uzņēmusies pašvaldību savienība.

Uz elektrības cenu kritumu patērētāji var cerēt sākot no 2016. gada, kad sāks darboties Lietuvas – Zviedrijas elektropārvades tīkls. Tas pavērs iespējas importēt lētāku strāvu no Skandināvijas.
0 Komentāru