Komentāri

Atklāti ignorējot valsts akciju sabiedrības Latvenergo lūgumus un pakļaujoties Latvijas gāzes spiedienam, Saeimas Tautsaimniecības komisija kārtējo reizi nolēmusi likt šķēršļus gāzes tirgus atvēršanai Latvijā. Tā kā lēmums ietekmē visus gāzes patērētājus, daži eksperti aicina vērsties tiesā pret valsti, vēsta TV3 Ziņas.

Līdz ar trešdien, 9. decembrī, atbalstītajiem grozījumiem Enerģētikas likumā Latvijas gāzes monopoltiesības saglabātas vēl vismaz uz pusotru gadu, laupot iespēju Latvijas lielākajiem uzņēmumiem iegādāties sašķidrināto dabasgāzi Klaipēdā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksperti deputātu un Ekonomikas ministrijas atbalstīto lēmumu sauc par šokējošu, un aicina gāzes patērētājus vērsties pret Latvijas valsti tiesā.

Foto:

Piemēram, to, ka gāzes tirgus ir jāver vaļā, negaidot 2017. gada aprīli, kā to Enerģētikas likumā tagad rosina Ekonomikas ministrija, mudina enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš. Viņš pie secinājuma nonācis, iepazīstoties ar privatizācijas līgumu, kur nekas nav minēts par Latvijas gāzes monopoltiesībām uz zilā kurināmā tirgošanu.

Ozoliņš nešaubās, ka tiek darīts viss, lai pēc iespējas ilgāk novilcinātu gāzes tirgus atvēršanu, kas patērētājiem būtu ļoti izdevīga. Tāpēc eksperts uzskata, ka patērētājiem ir jāvēršas pret valsti tiesā.

No vārdiem pāriet uz darbiem un beidzot sākt gāzes tirgus atvēršanu tautas kalpus 9. decembrī mudināja valsts akciju sabiedrības Latvenergo pārstāvji, enerģētikas eksperti un Nacionālas apvienības deputāts Ilmārs Latkovskis. Deputāts bija iesniedzis Enerģētikas likumā priekšlikumu, lai nākamgad trīs lielākie gāzes patērētāji valstī – Latvenergo, Rīgas siltums un Daugavpils siltums varētu iegādāties, transportēt un lietot gāzi, kas pirkta, apejot Latvijas gāzi un tās īpašnieku Gazprom.

Deputāta Latkovska priekšlikumu dedzīgi aizstāvēja Latvenergo. Tika atgādināts, ka uzņēmums šogad neveiksmīgi mēģinājis piekļūt Latvijas gāzes infrastruktūrai, lai no Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa uz Inčukalna gāzes krātuvi pumpētu lētāku zilā kurināmo testa partiju nekā pašlaik pērk no Gazprom. Kalvīša vadītais uzņēmums ieceri nobloķēja, veiksmīgi apstrīdot regulatora noteikumus par trešo pušu piekļuvi gāzes infrastruktūrai, tiesā.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl