Ekonomists: Tuvāko gadu laikā visiem būs vairāk naudas

20 komentāri

Šobrīd gan pasaulē, gan Latvijā vērojama laba ekonomiskā izaugsme, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja “Swedbank Latvija” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Viņš skaidro, ka šā gada otrā ceturkšņa algu dati liecina, – kāpums bijis salīdzinoši spējš, tāpat izaugsme vērojama eksportā, kā arī darba tirgū.

Mārtiņš Kazāks
“Swedbank Latvija” galvenais ekonomists

Ekonomika aug tiešām ļoti labi. Ja mēs skatāmies uz otrā ceturkšņa algu datiem, tad tas kāpums ir bijis diezgan spējš. Ja mēs skatāmies uz tuvākajiem pāris gadiem, tad naudas visiem būs vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka ekonomika pasaulē aug labi, un Latvijā to ļoti labi jūt. Eksports aug strauji, mēs redzam, ka darba tirgus uzsilst. Pašlaik pārkaršanas vēl nav. Ja mēs skatāmies pāris gadu perspektīvā, mums jāsaprot, ka ekonomika tuvākajos gados augs straujāk, nekā tas būtu normālā situācijā. Tas nozīmē, ka būtu jāuzkrāj kaut kas sliktākiem laikiem.

Vienlaikus Kazāks skaidro, ka par ekonomikas pārkaršanu šobrīd nevar runāt, taču paredzams tas, ka ekonomika augs straujāk, līdz ar to iespējami riski.

Mārtiņš Kazāks
“Swedbank Latvija” galvenais ekonomists

Tuvākos gadus algas augs straujāk, bet uzņēmumiem jāsaprot, ka tam pretī ir jābūt ražīgumam, tieši tas pats ir jāsaprot iedzīvotājiem. Ja mēs skatāmies šogad, tad algas augs 7% līdz 8% robežās. Ja skatāmies uz nākamo gadu, tad būtu labāk, ja tas algu kāpums būtu nedaudz zemāks, lai uzņēmumi spēj noturēt to konkurētspēju.

Kā liecina jaunākie dati, Latvijā vidējā alga bruto sasniegusi 927 eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā pirms gada.

 

TOP komentāri

 • Guna
  +9 +9 0

  Guna

  Kas tas par stulbumu. Nu nezinu nevienu kas saņemtu tādu algu. Man alga nez kāpēc stāv uz vietas. Protams ka deputāti sev algu palielina uz šīs vidējās algas rēķina. Un nākamajā gadā ar vidējā alga ir pieaugusi. Deputāti atkal sev algas palielina uz šāda rēķina. Un tā katru gadu. Kamēr visi priecājas par šo viltoto ekonomisko izaugsmi tauta mirst badu, jo tautai alga netiek palielināta, bet palielināts tiek nodokļu slogs. Lai varētu kompensēt algas pielikumus deputātiem. Jo nodokļu ieņēmumi nepalielinās sakarā ar to, ka tautai algas nepalielinās. Bet nodokļu izdevumi palielinās, jo palielinās algas deputātiem. Un šis ir skaistais apburtais loks. Tas saucamais Latvijas veiksmes stāsts.
 • s
  +5 +5 0

  s

  Manari ir skeptiska attieksme par to ekonomikas attīstību.Kas par to visvairāk runā- banku speciālisti, kaut kādi mistiski finanšu konsultanti, mazāk ražotāji. Iznāk, ka peļņa ir naudas apgrozītājiem.Protams, bankās par katru darbību ar kartēm ienāk savi procenti, liekas, ka tā ir tā ekonomija.Vai ar to pietiek?Deputātiem jā, bet visai tautai -nē.Man gribētos kaut kur uzzināt, kas vispār mums pieder-bankas ir skandināvu, zeme-dāņiem, zviedriem, lielie veikali arī ne mums, lielie uzņēmumi ari -piemēram, Spilvas tom. mērces ražotājs Orkla diez vai ir atvasinājums no arkla latgaliešu izloksnē.Par kādu ekonomikas attistību te runā?Un kungi brīnās un apvaino mazos ražotājus novados par nespēju konkurēt un vēl kādiem tur grēkiem.
 • Mieriigais
  +4 +3 -1

  Mieriigais

  Pazīstam šo demagogu un skandināvu banku atbalstītāju. Kā gan lai cilvēkiem nemanāmi uzspiež viedokli, ka jāuzticas banku aizdevumiem un kredītiem...
  Uzmanieties no šādiem "ekonomistiņiem".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl