Ekonomikas sildīšanai koalīcija vienojas ceļu infrastruktūras projektiem atvēlēt papildu 75 miljonus eiro

1 komentārs
Ekonomikas sildīšanai koalīcija vienojas ceļu infrastruktūras projektiem atvēlēt papildu 75 miljonus eiro
VLADISLVS PROŠKINS, F64

Lai veicinātu ekonomikas atlabšanu Covid-19 radītās krīzes apstākļos, valdību veidojošās partijas šodien vienojās ceļu infrastruktūras projektiem atvēlēt papildu 75 miljonus eiro.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes sēdes šodien žurnālistiem pastāstīja, ka lielākā laika daļa šīs dienas sanāksmē tika veltīta ekonomikas atlabšanas jautājumiem – kā pareizi stimulēt ekonomiku, lai tā pēc iespējas ātrāk atlabtu no “bedres, kur iegājusi teju visa pasaule”.

Premjers norādīja, ka otrdien, 28. aprīlī, valdībā plāno pieņemt vairākus lēmumus saistībā ar Covid-19 seku mazināšanu.

Viens no lēmumiem būs piešķirt 150 miljonus eiro pašvaldībām aizņēmumu griestu palielināšanai, lai tās varētu īstenot projektus, tādējādi nodrošinot ekonomisko aktivitāti.

Tāpat plānots piešķirt papildu līdzekļus ceļu būvei, šim mērķim atvēlot 75 miljonus eiro. Šī nauda tiktu paredzēta “nobriedušiem projektiem”, kam līdz šim trūcis tikai naudas.

Analizējot līdz šim pieņemtos lēmumus par atvieglojumiem saistībā ar Covid-19, secināts, ka telpu nomas reglaments nav pietiekami skaidrs, tāpēc rīt plānots normatīvajos aktos “iebūvēt” elastīgu regulējumu, kas ļautu valsts un pašvaldību uzņēmumiem operatīvi vienoties ar nomniekiem, kuri nonākuši ar Covid-19 saistībās grūtībās.

“Mēs pievēršamies arvien vairāk ekonomikas atlabšanas jautājumiem. Darbs pie tā turpināsies uz pilnu jaudu,” solīja politiķis.

LETA jau vēstīja, ka no 13. marta līdz 12. maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne dažādu ierobežojumu un aizliegumu.