Komentāri
Ekonomikas ministrs devies uz AAE, lai tur veicinātu interesi par tirdzniecību ar Latviju
LETA

Lai paplašinātu Latvijas uzņēmēju iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos, divu dienu vizītē tur uzturas ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Apvienotie Arābu Emirāti šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris Persijas līča reģionā, kas ieņem 29. vietu ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākais eksporta potenciāls šeit ir telekomunikāciju jomas uzņēmumiem, koksnei, kosmētikas ražotājiem. Interese esot arī par Latvijā ražotiem ekogriliem. Tikšanās laikā Abū Dabī parakstīts Latvijas valdības un Apvienoto Arābu Emirātu valdības ekonomiskās sadarbības līgums. Ministru pavada 15 Latvijas uzņēmēju delegācija.

“Mums ir divu dienu intensīva programma, attieksme pret Latviju ir ļoti pozitīva, ir vēlme sadarboties. Un mēs redzam, ka šāda pati attieksme mūsu biznesa pārstāvjiem, kuri strādās forumos. Šāda vizīte atver durvis daudz labāk nekā, ja viņi to darītu paši un tad pēc vizītes nobeiguma skatīsimies kāda būs rezultāti,” teic Ašeradens.

Vizītes gaitā amatpersonas apmainījās dāvanām. Ašeradens no sava arābu kolēģa saņēma apzeltītu palmu, savukārt, Latvijas puse pasniedza dizainera veidotus stikla traukus un fotogrāmatu ar dabas ainavām. Tikšanās gaitā panākta vienošanās, ka nākamā gada sākumā varētu notikt atbildes vizīte Rīgā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl