Ekonomikas ministrija varētu rosināt atgriezties pie dīkstāves pabalstu izmaksas

2 komentāri
Ekonomikas ministrija varētu rosināt atgriezties pie dīkstāves pabalstu izmaksas
ZANE BITERE, LETA

Ekonomikas ministrija (EM) varētu rosināt atgriezties pie dīkstāves pabalstu izmaksas Covid-19 krīzē cietušo uzņēmumu darbiniekiem, trešdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pauda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

Viņš norādīja, ka patlaban piedzīvojam Covid-19 pandēmijas otro vilni, turklāt infekcijas izplatības dēļ tiek paralizēts uzņēmumu darbs. Kā piemēru Vitenbergs minēja Covid-19 izplatību uzņēmumos “Kuldīgas tekstils” un “Līcis-99”.

Pēc ekonomikas ministra teiktā, ja Covid-19 izplatības dēļ atkal nāksies domāt par atbalsta mehānismiem uzņēmumiem, EM rosinās ieviest dīkstāves pabalstus, bet par to vēl esot jāpārliecina koalīcijas partneri.

Vitenbergs informēja, ka EM patlaban gatavo informatīvu ziņojumu par situāciju uzņēmējdarbības vidē, kas nākamnedēļ tiks prezentēts koalīcijas partneriem.

Vaicāts par līdzekļiem, kādus varētu novirzīt uzņēmēju atbalstam, Vitenbergs norādīja, ka patlaban pieejamā summa ir 15 miljoni eiro, kas tiks pārdalīti no eksporta atbalsta programmas.

Ekonomikas ministrs atturējās prognozēt, cik daudz uzņēmumu varētu būt nepieciešams valsts atbalsts gadījumā, ja Covid-19 izplatīsies straujāk.

Jau vēstīts, ka, sākoties Covid-19 krīzei, no šā gada 14. marta līdz 30. jūnijam valstī tika ieviests atbalsta mehānisms – dīkstāves pabalsts, ar kuru tika kompensēta neizmaksātās darba algas. Valsts ieņēmumu dienests (VID) dīkstāves pabalstos izmaksāja 53,6 miljonus eiro kopumā vairāk nekā 55 000 darbinieku. Kopumā tika izmaksāti vairāk nekā 133 500 dīkstāves pabalstu.

Lasi vēl: Dīkstāves pabalsti izmaksāti 44,42 miljonu eiro apmērā

2 komentāri