Eiropas Parlamenta deputāti akcentē problēmas Latvijas finanšu sistēmā

0 Komentāru

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vērš uzmanību uz nopietnām problēmām Latvijas finanšu sistēmā. Parlamenta finanšu noziegumu apkarošanas komitejas deputāti, kas piektdien viesojās Latvijā, norādīja, ka steidzami jāuzlabo tiesībsargājošo iestāžu iesaiste finanšu noziegumu izskaušanā.

Komitejas vadītājs norāda arī uz pozitīvām tendencēm, piemēram, uz to, ka pēdējo trīs gadu laikā Latvijā samazinājies tā dēvēto čaulas kompāniju skaits. Tomēr joprojām ievērojams ir nerezidentu noguldījumu apjoms – vislielākās bažas rada Krievijas nerezidentu noguldījumi.

Jeppe Kofods
EP deputāts (Dānija)

Mēs redzam, ka Latvijas finanšu sistēmā ir ļoti daudz nerezidentu noguldījumu no Krievijas, un šī nauda daudzos gadījumu nav tīra. Šie ir nerezidenti, kas nodarbojas ar naudas atmazgāšanu visā pasaulē. Un jāsaka, ka šīs finanšu mahinācijas un noziegumi nodara kaitējumu ne tikai Latvijas sabiedrībai, bet arī pārējai Eiropai. Tās ir galvenās problēmas, ko esam konstatējuši Latvijas finanšu sistēmā. Mēs redzam, ka Latvijas varasiestādes dara daudz, lai cīnītos ar naudas atmazgātājiem, bet vēl daudz ir jāpaveic.

EP deputāti norāda, ka Latvijai jāveic virkne uzlabojumu tiesu sistēmā, lai būtu vairāk izmeklēšanas lietu tieši finanšu noziegumu jomā un sekotu arī notiesājoši spriedumi. Ārvalstu darba grupa gatavos ziņojumu par situāciju Latvijā un citās Eiropas valstīs, lai izdarītu secinājumus par iespējamām izmaiņām likumos un piedāvātu vienotu regulējumu finanšu noziegumu apkarošanai.

0 Komentāru