Komentāri
Dzīvokļu un māju cenas ir augstākas par to vērtību, uzskata vairums iedzīvotāju
LETA

60,5% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka īpašumu cenas ir augstākas par savu patieso vērtību, bet 36% to norādīja kā būtiskāko problēmu, ar ko paši, draugi vai paziņas saskārušies, meklējot nekustamo īpašumu iegādei, liecina aplikācijas NotifyUs un pētījumu kompānijas SKDS veiktā aptauja.

To, ka nekustamā īpašuma cenas atbilst to patiesai vērtībai pauda vien 13,4% aptaujāto, bet 6,7% uzskata, ka nekustamo īpašumu cenas ir zemākas par to faktisko vērtību. 19,4% aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījumā tika noskaidrotas arī galvenās problēmas, ar ko iedzīvotāji paši vai viņu ģimenes locekļi, draugi vai paziņas saskārušies, meklējot nekustamo īpašumu īrei vai iegādei. Kā galvenās problēmas attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi 36% norādīja neadekvāti augstās īpašuma cenas, 26,5% – nepietiekamu vēlmēm atbilstošu īpašumu skaitu vēlamajā apkaimē, bet 19,4% – fotogrāfiju vai aprakstu neprecizitāti attiecībā uz reālo situāciju (piemēram, saimnieks gatavs izīrēt ģimenei ar bērniem, bet satiekoties tieši tāpēc atsaka, sludinājumā norādīta nepilnīga informācija par ēkas tehnisko stāvokli u. tml.), kā rezultātā, apmeklējot potenciālo īpašumu, nācās piedzīvot vilšanos. Tāpat 15,1% aptaujāto norādīja, ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas nekā sākotnēji plānots.

Arī nekustamo īpašumu īrnieki par vienu no galvenajām problēmām uzskata neadekvāti augstas īpašumu īres cenas – šādu viedokli pauda 33% aptaujāto. 25,1% aptaujāto pauda sašutumu par īrei pieejamo nekustamo īpašumu nepietiekamo skaitu vēlamajā apkaimē. Gandrīz vienlīdzīgs aptaujāto skaits (15,8% un 15,6%) attiecīgi norādīja, ka labākie piedāvājumi bija jau rezervēti, pirms paspēja sazināties ar izīrētāju, un ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas nekā plānots.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl