Dzīve pēc eiro: Cenas veikalos nav kāpušas

Komentāri
Dzīve pēc eiro: Cenas veikalos nav kāpušas
Foto: LETA

Eiro ieviešana kopumā nav paaugstinājusi cenas veikalos, secinājusi Ekonomikas ministrija, kas jau otro gadu veic cenu monitoringu vairāk nekā 100 precēm un pakalpojumiem. Saskaņā ar monitoringa datiem 84% gadījumu cenas šajā laika periodā nav mainījušās, savukārt veikalā raidījuma 900 sekundes sastaptie cilvēki gan domā citādāk.

Cenu svārstības uzmana īpaši cenu novērotāji. Piemēram, Evas Hausmanes pienākums ir precīzi pierakstīt pakalpojumu preču cenas atbilstoši svaram un tilpumam. Pēc pārtikas veikala apmeklējuma, viņa dodas arī uz benzīntanku, kafejnīcu un ķīmisko tīrītavu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

E. Hausmane atzīst, ka viņa nav konstatējusi, ka preču cenas būtu kāpušas saistībā ar eiro ieviešanu. Lielākajai daļai raidījuma 900 sekundes lielveikalā sastapto pircēju gan šķiet, ka cenas pēc eiro ieviešanas ir palielinājušās.

Ekonomikas ministrijas veiktais monitorings liecina, ka par aptuveni 20% kļuvuši lētāki piena produkti. Piemēram, kefīra cena samazinājusies par 22 centiem, biezpiena cena – par 19 centiem. Šāda aina vērojama ieviestā embargo dēļ.

Inga Apsīte, Ekonomikas ministrijas pārstāve:

Cenu monitoringa dati apliecina, ka šīs cenas nav negodprātīgas celtas, ļoti lielam procentu skaitam šīs cenas ir nemainīgas, arī inflācijas dati apstiprina to, ka nav cenas ļaunprātīgi celtas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl