Dzīve pēc “Brexit”: kas mainīsies tiem, kuri iepērkas internetā?

1 komentārs

Jau sestdien Lielbritānija juridiski izstāsies no Eiropas Savienības, un tieši no šīs valsts interneta veikaliem pie mums nāk tūkstošiem sūtījumu mēnesī. No 1. februāra nekādas būtiskas izmaiņas šo veikalu pirkumu saņēmējus neskars. Taču jau no nākamā gada mūs skars ne tikai “Brexit”, bet stāsies spēkā arī grozījumi Eiropas Savienības PVN direktīvā, un jaunumu būs daudz.

Līdzīgi kā līdz šim, arī turpmāk ikvienam būs iespējams veikt pasūtījumus arī no Lielbritānijas interneta veikaliem, stāsta vienā no piegādes pakalpojumu sniedzējiem uzņēmumā ”Omniva”. Līdz šā gada beigām būs pārejas posms, kura laikā līdzšinējie tirdzniecības nosacījumi nemainīsies, bet pēc jau 11 mēnešiem jaunumu būs daudz.

“Ja līdz “Brexit” sūtījumu saņemšana, neraugoties uz preces vērtību, bija bez sarežģījumiem, tad pēc “Brexit” jārēķinās, ka šis process būs laikietilpīgāks un dārgāks. Pirmkārt, sūtījumi virs 22 eiro tiks aplikti ar papildu PVN, bet tādām precēm kā smaržas un alkohols no pirmā eiro centa būs jāmaksā PVN pilnā apmērā,” saka ”Omniva Latvija” pārdošanas vadītājs Māris Kuļikovskis.

Otrkārt, sūtījumiem, kuru vērtība būs virs 150 eiro, pie PVN nāks klāt arī muitas nodoklis. Tajā pat laikā jāatceras, ka Lielbritānijas lielākie interneta veikali, kuru galvenais noieta tirgus ir ES dalībvalstis, darīs visu iespējamo, lai noturētu savus klientus, līdz ar to izvērtēs cenu izmaiņas un varētu pat izskatīt iespēju atvērt filiāli kādā no ES dalībvalstīm, tā norāda piegādes pakalpojumu sniedzēji.

Taču papildus izmaiņām, kas ir saistītas ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, tāpat no nākamā gada 1. janvāra stāsies spēkā grozījumi Eiropas Savienības PVN direktīvā.

“Ar 1. janvāri par visiem komerciāliem sūtījumiem būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis no pirmā eiro centa. Šobrīd mūsu komerciālie sūtījumi, tas ir interneta veikalu pirkumi, muitoti, ja to vērtība pārsniedz 22 eiro. Tas nozīmē, ka muitojamo sūtījumu pieaugums būs iespaidīgs,” norāda Muitas pārvaldes E-muitas daļas vadītāja vietniece Irēna Knoka.

Tātad iedzīvotājiem, kuri iepērkas interneta veikalos no trešajām valstīm – Apvienotās Karalistes, Ķīnas un citām – pēc 11 mēnešiem būs jārēķinās ar muitas formalitāšu kārtošanu. Tikmēr iepirkšanās ES interneta veikalos nākamgad nekas nemainīsies: sūtījumu saņemšanai nav jākārto muitas formalitātes, bet iegādes brīdī tiek samaksāts PVN.

1 komentārs