Draudošie sodi “Swedbank” darbu Latvijā neietekmēs

0 Komentāru
Draudošie sodi “Swedbank” darbu Latvijā neietekmēs
REUTERS / SCANPIX

Igaunijas finanšu uzraugs sācis lietu pret “Swedbank”, un šai bankai sods draud arī Zviedrijā. Latvijas “Swedbank” darbību tas neietekmēšot – LNT Ziņām skaidroja bankā.

Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde lēmusi sākt lietu pret Igaunijas “Swedbank”, jo izmeklēšanā par noteikumu “cīņa pret naudas atmazgāšanu ievērošanu” atklāti pierādījumi par iespējamiem pārkāpumiem. Tāpēc bankai var tikt noteikt sods.

Savukārt Zviedrijas finanšu uzraugs paziņojis, ka līdz šim atklātais varētu būt pamats, lai “Swedbank” uzliktu sodu līdz 10% no bankas gada ieņēmumiem.

Šie paziņojumi nav pārsteigums Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK). Tā cieši sadarbojas ar Zviedrijas, Baltijas valstu uzraugiem, LNT atzina FKTK pārstāve Dace Jansone. Viņa norādīja, ka komisija jaunu izmeklēšanu pret banku neplāno, jo jau 2016. gadā ar 1,3 miljoniem eiro sodījusi to par konstatētiem trūkumiem kontroles sistēmās.

Banka trūkumus novērsusi un pārtraukusi sadarbību ar augstāka riska klientiem.

Komisijā piebilda, ka Latvijā “Swedbank” strādā ikdienas režīmā, un šis paziņojums nekādu ietekmi bankas sadarbībai ar klientiem nerada.

Arī “Swedbank” pārstāvis LNT Ziņām pauda viedokli, ka draudošie bargie sodi Igaunijā un Zviedrijā bankas darbības stabilitāti Latvijā neietekmēs.

“Tāpēc, ka sodi nekad netiek likti tādi, lai banka nevarētu pārdzīvot šos sodus, jo, galu galā, mēs zinām ļoti labi no savas arī citas pieredzes banku sektorā šajā reģionā, tās bankas varbūt, kuras tiešām rada ļoti lielus riskus, tās nemaz netiek sodīta, tās tiek aizvērtas, bet jebkurā gadījumā šeit, es saku, – nav pamata tādām bažām, Latvijas klientus tas vispār neietekmē, šis pat nav Latvijas gadījums,” uzsver “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops.

“Swedbank” grupas uzņēmumi paziņojuši, ka sadarbojas ar varasiestādēm, turklāt turpina stiprināt darbības un procesus naudas atmazgāšanas novēršanā. “Swedbank” Latvijā un Igaunijā ir lielākā banka, bet Zviedrijā – ceturtā lielākā.
0 Komentāru