9 komentāri

Skaļi pieteikto nodokļu reformu varētu būtiski rediģēt vai pat apturēt. Ministru prezidents Māris Kučinskis sācis bažīties par reformas ietekmi uz budžeta deficītu. Eiropas Komisija saistībā ar reformu pret Latviju varētu sākt pārkāpuma procedūru, – tā premjeru piektdien brīdināja Latvijas bankas galva Ilmārs Rimševičs, kurš arī aicināja reformu būtiski “apcirpt”. Neoficiāla informācija arī liecina, ka pretēji iepriekš paziņotajam nākamnedēļ valdošajā koalīcijā gaidāma sīva cīņa par to vai “tik negatavu” reformu vispār virzīt uz valdību.

Tiekoties ar premjeru, Latvijas Bankas prezidents, kurš kopā ar uzņēmēju organizācijām ir daudz apspriestās nodokļu reformas autors, neslēpa bažas par tās izdošanos. Finanšu ministrijas sagatavotajā dokumentā iekļauti daudz priekšlikumu, kuru īstenošana valsts budžetam ir ļoti dārga. Rezultāta varot neizdoties īstenot sākotnējo mērķi par nodokļa slogu būtisku samazināšanu biznesam un darbaspēkam.

Latvijas banka uzskata, ka reformā jāatstāj tikai priekšlikumi par iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļa vienādošanu līdz 20%, kā arī 0% piemērošanas reinvestētai peļņai. Vis pārējais, tostarp reformas sociālais bloks, kas paredz neapliekamā minimuma un minimālas algas būtisku celšanu, esot jāatliek.

Pēc sarunas ar Latvijas bankas prezidentu ne tik drošs par reformas tālāko virzību ir arī premjers, kurš neizslēdz, ka tā varētu tik pārskatīta.

Eiropas Komisijas lēmums par to, vai saistībā ar šo nodokļu reformu nevajadzētu sākt pārkāpuma procedūru, gaidāms maija beigās. Iepriekš tās pārstāvji jau norādījuši, ka budžeta deficīta palielināšanas rezerves Latvija ir izsmēlusi, īstenojot reformas veselības aprūpē.

Savukārt neoficiāla informācija liecina, ka koalīcijas parijām nākamnedēļ varētu tomēr neizdodas vienoties par reformu pamatnostādņu pieņemšanu valdība. Tādā gadījumā pastāv liela varbūtība, ka tās realizāciju premjers aptur, un tas automātiski nozīmē līdz šim lielāko politisko krīzi valdošajā koalīcijā.

TOP komentāri

 • WITKA
  +6 +6 0

  WITKA

  Tas jau bija paredzams, - ka neko nespējīgā valdība, pirms vēlēšanām gribēja sev tikkai reitingus pacelt .... Bet ''čiks'' vien sanāca, tāpat kā visus pēdējos 25 gadus. Galvenais vajadzēja radīt iespaidu, ka baigi strādā. Bet īstenībā ''štuko'' kā kārtējo Eiropas un Latvijas naudu izzagt !!! Liekēži ir, un paliks Liekēži.................
 • SO.
  +6 +6 0

  SO.

  Visos komentāros dzird tikai-palielināttos nodokļus, samazināt tās atlaides, bet neviena vārda par birokrātijas samazināšanu,cīņu pret visādām shēmām,personigu atbildību par aplamiem vai lobētiem lēmumiem, deputātu kompensācijām un piemaksām par sēdēšanu komisijās(darba laikā darba vietā) utt.
 • ŠEFS
  +5 +5 0

  ŠEFS

  jā ,šo es arī nesaprotu,deputātam piemaksā par sēdēšanu komisijās,vai tad tas nav viņu tiešais darbs, tā jau puse no viņiem saņem algu par vienkāršu sēdēšanu un balsošanu, jo vairāk viņu darbu neredzam,KAUT KĀ VAJAG BEIDZOT TO VISU MAINĪT!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl