Domnīca “Certus”: Latvija atpaliek no citām kaimiņvalstīm saistībā ar ārvalstu investoriem pievilcīgu vidi

Pievienot komentāru

Saistībā ar ārvalstu investoru piesaistei labvēlīgiem apstākļiem Latvija atpaliek no citām kaimiņvalstīm, intervijā LNT raidījuma “900 sekundes” pauda domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis. 

Pēc Dombrovska sacītā, ārvalstu investoriem svarīgi trīs aspekti, – darbaspēka pieejamība, transporta infrastruktūra, kā arī nodokļu piedāvājums. Visos šajos aspektos Latvija atpaliekot no kaimiņvalstīm.

“Ir trīs ārvalstu investīciju plūsmas, – no rietumiem, ziemeļiem un Ķīnas. Ja runājam par ziemeļvalstīm, mums priekšā ir Igaunija. Investīcijām no rietumiem priekšā ir Lietuva un Polijas. Savukārt tam, kas nāk no Ķīnas, – tur priekšā stāv Baltkrievija. Saistībā ar darbaspēka pieejamību, mums ir sliktākā situācija, – gan attiecībā uz kvantitāti, gan cilvēkkapitālu. Zinātnes un inženierzinātnes absolventu skaits Latvijā ir mazāk nekā Lietuvā. Mēs esam situācijā, kur trīs galvenajās jomās, uz kurām skatās investori – transporta infrastruktūra, darbaspēka pieejamība un nodokļu piedāvājums, – mēs ievērojami atpaliekam no konkurentiem,” min Dombrovskis.

Vienlaikus Dombrovskis min, ka Latvija savu situāciju varētu uzlabot, uzlabojot cilvēkkapitālu.