Dome grib, lai rīdzinieki maksātu vēl lielāku īpašuma nodokli

Komentāri

Vairāk nekā 200 000 rīdzinieku nākamgad kārtējo reizi nāksies platāk atvērt maciņus. Pašvaldība iecerējusi uz pusi palielināt nekustamā īpašuma nodokli par zemi. Domes vadība uzstāj, ka tā ir tikai krīzes laikā piemērotas atlaides atcelšana, bet opozīcija pārmet, ka tas ir tikai mēģinājums glābties no pārmērīgo tēriņu radītā budžeta deficīta.

Nekustamā īpašuma nodoklis zemes īpašniekiem Rīgā nākamgad pieaugs no viena līdz pusotram procentam no kadastra vērtības – tā iecerējusi pašvaldība. Domes ierēdņi uzstāj, ka tā esot standarta likme nekustamā īpašuma nodoklim visās pašvaldībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgā zemāka likme – 1 % – noteikts 2009. gadā kā atbalsts krīzē cietušajiem. Tagad krīze beigusies, jāatgriežas pie standarta likmes. Domes opozīcija gan šo soli skaidro ar pašvaldības pārmērīgajiem tēriņiem, kas beidzot atspēlējas liekot arī rīdziniekiem atvērt maciņus.

Domes vadība gan sola, ka visus rīdziniekus nodokļa celšana tomēr neskaršot. Krietnas atlaides pienākšoties ģimenēm ar bērniem. Tāpat, atlaides 90% apmērā tiks piešķirtas īpašumiem, kas tiek sakārtoti. Rīgas mērs Nls Ušakovs, skaidrojot nodokļa celšanu, pat atsaucas uz politiskajiem konkurentiem Vienotībā, kas kontrolē Finanšu ministriju.

Nodokļa likmes paagustināšanu jau atbalstījusi atbildīgā domes komisija, bet visi deputāti par to balsos otrdien.

Skaties video:

Lasi vēl