Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!

39 komentāri
Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!
LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) skata uzņēmuma Sadales tīkls iesniegto priekšlikumu par elektroenerģijas sadales tarifa līdzsvarošanu. Tas nozīmē, ka plānotā jaunā tarifa maksa par elektrību samazināsies tiem, kuri elektrību patērē efektīvi, turpretī tiem, kuri elektrību nepatērē vai patērē to neefektīvi, gaidāms elektrības cenu pieaugums.

Piemēram, mājsaimniecībām, kurās elektrība netiek patērēta, rēķins pieaugs par pusotru eiro mēnesī, tiem, kuri elektrību patērē maz – 75 kilovatstundas mēnesī – rēķins pieaugs par 19 eiro centiem mēnesī. Turpretī ar 100 kilovatstundu patēriņu mēnesī gala rēķins samazināsies par 25 centiem, bet ar patēriņu 300 kilovatstundas mēnesī – gala rēķins samazināsies par 3,76 eiro mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgi elektrības cenas mainīsies mājsaimniecībās ar  trīsfāžu pieslēgumu.

Sadales tīkls informē, ka, ieviešot līdzsvarotu elektroenerģijas sadales tarifu, uzņēmums papildus iegūs aptuveni 15 miljonus eiro, kas tiks ieguldīti Sadales tīkla infrastruktūrā. Šāds piedāvātais elektrības cenu risinājums pastāv lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu.

TOP komentāri

 • nu gan
  +23 +23 0

  nu gan

  Visus gadus brēca, taupiet elektrību, taupiet elektrību! Kas noticis, ka jāsāk bezjēdzīgi tērēt, vajag vai nevajag, dedziniet gaismu cauru diennakti, darbiniet nevienam nevajadzīgas ierīces pa tukšo, tad būs mazāk jāmaksā. Ko lai dara pensionārs kuram nav ne datora, ne TV, ne elektriskās tējkannas, jo viņš visu laiku mācīts ekonomēt, taupīt, bet nu ir cita pavēle, tērē, ja nē visa pensija aizies tarifos un soda naudās, ko iesākt, kā būt?
 • Nesapratne
  +22 +22 0

  Nesapratne

  Ir doti dati tiem, kas tērē līdz 75 kw. un tiem, kas virs 100 kw. Bet cik maksās tie, kuri tērē no 75-100 kw mēnesī?????? NU ĻOTI "" PRECĪZA" informācija! Izrādās, ka taupot elektrību tā tiek patērēta NEEFEKTĪVI. GADSIMTA STULBĀKAIS SECINĀJUMS!
  Draudze, ekonomējiet elektrību, tā jūs kļūsiet vēl nabagāki, bet Latvenergo-bagātāks!
 • EX
  +22 +22 0

  EX

  Kaut kādas šausmas! Pasakiet 1 kw cenu un pārējais nav ne regulatora ne sadales tīklu darīšana, ja tērēju 200 maksāju par 200, ja tērēju 5, tad maksāju par 5.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl