Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!

39 komentāri
Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!
LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) skata uzņēmuma Sadales tīkls iesniegto priekšlikumu par elektroenerģijas sadales tarifa līdzsvarošanu. Tas nozīmē, ka plānotā jaunā tarifa maksa par elektrību samazināsies tiem, kuri elektrību patērē efektīvi, turpretī tiem, kuri elektrību nepatērē vai patērē to neefektīvi, gaidāms elektrības cenu pieaugums.

Piemēram, mājsaimniecībām, kurās elektrība netiek patērēta, rēķins pieaugs par pusotru eiro mēnesī, tiem, kuri elektrību patērē maz – 75 kilovatstundas mēnesī – rēķins pieaugs par 19 eiro centiem mēnesī. Turpretī ar 100 kilovatstundu patēriņu mēnesī gala rēķins samazināsies par 25 centiem, bet ar patēriņu 300 kilovatstundas mēnesī – gala rēķins samazināsies par 3,76 eiro mēnesī.

Līdzīgi elektrības cenas mainīsies mājsaimniecībās ar  trīsfāžu pieslēgumu.

Sadales tīkls informē, ka, ieviešot līdzsvarotu elektroenerģijas sadales tarifu, uzņēmums papildus iegūs aptuveni 15 miljonus eiro, kas tiks ieguldīti Sadales tīkla infrastruktūrā. Šāds piedāvātais elektrības cenu risinājums pastāv lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu.