Baumu par “Swedbank” dēļ cilvēki Daugavpilī trešdienas vakarā izņēmuši vairākus desmitus tūkstošus eiro

1 komentārs
Baumu par “Swedbank” dēļ cilvēki Daugavpilī trešdienas vakarā izņēmuši vairākus desmitus tūkstošus eiro
ILZE ZVĒRA, F64

Latviju piemeklē kārtējās baumas par kādas bankas iespējamām problēmām, pamudinot cilvēkus izņemt savu naudu.

Šoreiz ir aizdomas, ka Daugavpilī kāds ļaundaris sācis apzināti izplatīt nepatiesu informāciju, kādēļ trešdien vakarpusē pilsētā veidojusies cilvēku rinda pie “Swedbank” bankomātiem. Ekspertu vērtējumā, šobrīd ir labvēlīga augsne šāda veida baumu raisīšanai.

Latvijas lielākās komercbankas – “Swedbank” vārds jau atkal izskan baumās par iespējamām finanšu problēmām. Šoreiz nemiers raisījies Daugavpilī – “Swedbank” rīcībā nonāca informācija, ka trešdien vakarā sākta mērķtiecīga baumu izplatīšana par tās stabilitāti. Naudas izņemšana pieauga par ne vairāk kā 5% un fotogrāfijās bija redzamas pat 20 cilvēku rinda pie bankomātiem ap deviņiem līdz pusvienpadsmitiem vakarā.

“Tas ir kārtējais pierādījums tam, ka cilvēki gatavi klausīties baumām, nevis oficiāliem paziņojumiem. Šeit ir vietā atgādināt iedzīvotājiem, banku klientiem, ka var interesēties, var jautāt, bet nevajadzētu aizrauties ar baumu reproducēšanu. Šādu informāciju var vai nu pašai bankai pajautāt. Nu, ja galīgi neuzticas bankai, vienmēr ir Finanšu un kapitāla tirgus komisija,” norāda “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops.

Papildu pierādījumi tam, ka Daugavpilī kāds speciāli centās raisīt paniku, ir tas, ka pieci bankomāti gandrīz vienlaikus bija sabojāti, tajos nauda iesprūda, kādēļ tie neizdeva naudu, liekot cilvēkiem domāt, ka banka ir tukša.

“Swedbank” norāda, – baumām neesot nekāda pamata, banka esot stabila, par to liecinot arī visi finanšu situāciju raksturojošie rādītāji.

Aptuvenie dati liecina, ka trešdien Daugavpilī vēlajās nakts stundās panikas dēļ izņemti vien vairāki desmiti tūkstoši eiro, tomēr ceturtdien ne Daugavpilī, ne arī pārējā Latvijā šāda pastiprināta naudas izņemšana vairs nav novērota.

Par to, ka Daugavpilī panikas nav, ceturtdienas dienas vidū pārliecinājās laikraksta ”Latgales Laiks” žurnālists Ivars Soikāns. Viņš LNT Ziņām pieļāva, ka cilvēki pakļāvās panikai rūgtās pieredzes dēļ saistībā ar neseno “PNB bankas” aizvēršanu – Daugavpils diezgan smagi izjuta šīs bankas krīzi.

“Šai bankā Daugavpilī diezgan daudz klientu, un viņiem, lai saņemtu naudiņu, garantētās atlīdzības, nācās stāvēt ilgu laiku garās rindās, un tas nebija patīkami, un cilvēki, kas uz to brīdi bija palikuši pavisam bez naudas un kam bija vairākas dienas jāpavada stāvot rindās… nu es pieļauju, cilvēki ir nobijušies, ka viņi var nokļūt līdzīgā situācijā. Cik es saprotu, cilvēki bija salasījušies ziņas, informāciju par to, ka bankai (”Swedbank”) draud tiesvedība saistībā ar naudas atmazgāšanu, tādēļ varbūt. Tā kā jautājums ir sensitīvs, jebkura dzirkstele piešķiļ uzreiz ugunskuru,” lēš Soikāns.

Tomēr Daugavpils gadījums ir pievērsis Valsts drošības dienesta uzmanību. Rakstveida atbildē dienestā norāda, ka ”tiek veikta apstākļu noskaidrošana”. Un šī būs kārtējā reize, kad dienests izmeklē baumas tieši saistībā ar “Swedbank”. Nepamatota šāda veida ziņu izplatīšana ir kriminālsodāma.

Plašāk skatieties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

1 komentārs