Komentāri

Krievijas embargo ietekmes dēļ daudzi dārzeņu audzētāji cieš finansiālos zaudējumus. Lai atbrīvotu noliktavas un saražotā produkcija nebūtu jānorok, ražotāji spiesti pārdot dārzeņus par zemāku cenu.

Latvijas gurķi populārākajos lielveikalos maksā teju vienādi – nedaudz zem pieciem eiro kilogramā. Arī citi dārzeņi – gan Latvijas, gan ievestie – Rimi un Maxima maksā apmēram tikpat, cik pērn. Iepriekš gan izskanēja prognozes, ka Krievijas embargo dēļ šī produkcija varētu maksāt mazāk nekā pagājušajā pavasarī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veikalnieki prognozē, ja jaunās ražas apjomi pieaugs, tuvāko nedēļu laikā cena, piemēram, gurķiem varētu sarukt.

Latvijas tirgotāju asociācijā norāda, ka uz strauju augļu un dārzeņu cenu samazināšanos gan nav vērts cerēt. Patlaban tikai atsevišķiem dārzeņiem cena, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir kritusies. Piemēram, kartupeļiem un paprikai.

Tikmēr vietējie ražotāji joprojām sūdzas par finansiāliem zaudējumiem. Vislielākās problēmas šobrīd ir biešu, kartupeļu, kāpostu un sīpolu audzētājiem. Noliktavās veidojas pārprodukcija. Lai produkcija nebūtu jāizmet – audzētāji spiesti to pārdot par cenu zem pašizmaksas. Lielākas grūtības gan šobrīd piedzīvo mazie zemnieki, kuri nav iestājušies nekādos kooperatīvos.

Sākoties jaunajai svaigu dārzeņu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests sācis pastiprinātas pārbaudes veikalos, tirgos un vairumtirdzniecības noliktavās. Inspektori pēta, vai pavaddokumentos norādītā produkcijas izcelsmes valsts sakrīt ar cenu zīmēs un marķējumā norādīto. Līdzšinējā pieredze gan liecina, ka ik gadu pavasarī, piemēram, Polijā audzētie dārzeņi tiek uzdoti par Latvijas produkciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl