Komentāri

Krievijas embargo ietekmes dēļ daudzi dārzeņu audzētāji cieš finansiālos zaudējumus. Lai atbrīvotu noliktavas un saražotā produkcija nebūtu jānorok, ražotāji spiesti pārdot dārzeņus par zemāku cenu.

Latvijas gurķi populārākajos lielveikalos maksā teju vienādi – nedaudz zem pieciem eiro kilogramā. Arī citi dārzeņi – gan Latvijas, gan ievestie – Rimi un Maxima maksā apmēram tikpat, cik pērn. Iepriekš gan izskanēja prognozes, ka Krievijas embargo dēļ šī produkcija varētu maksāt mazāk nekā pagājušajā pavasarī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veikalnieki prognozē, ja jaunās ražas apjomi pieaugs, tuvāko nedēļu laikā cena, piemēram, gurķiem varētu sarukt.

Latvijas tirgotāju asociācijā norāda, ka uz strauju augļu un dārzeņu cenu samazināšanos gan nav vērts cerēt. Patlaban tikai atsevišķiem dārzeņiem cena, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir kritusies. Piemēram, kartupeļiem un paprikai.

Tikmēr vietējie ražotāji joprojām sūdzas par finansiāliem zaudējumiem. Vislielākās problēmas šobrīd ir biešu, kartupeļu, kāpostu un sīpolu audzētājiem. Noliktavās veidojas pārprodukcija. Lai produkcija nebūtu jāizmet – audzētāji spiesti to pārdot par cenu zem pašizmaksas. Lielākas grūtības gan šobrīd piedzīvo mazie zemnieki, kuri nav iestājušies nekādos kooperatīvos.

Sākoties jaunajai svaigu dārzeņu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests sācis pastiprinātas pārbaudes veikalos, tirgos un vairumtirdzniecības noliktavās. Inspektori pēta, vai pavaddokumentos norādītā produkcijas izcelsmes valsts sakrīt ar cenu zīmēs un marķējumā norādīto. Līdzšinējā pieredze gan liecina, ka ik gadu pavasarī, piemēram, Polijā audzētie dārzeņi tiek uzdoti par Latvijas produkciju.

Lasi vēl