Darbaspēka deficīta dēļ vairāki investori iesaldē projektu Latvijā

8 komentāri

Darbaspēka deficīta dēļ vairāki investori šogad atlikuši dažādu nozaru projektu realizāciju Latvijā.

Bezdarba līmenis Latvijā šogad turpināja samazināties, un uzņēmēji burtiski “izķer” ne tikai speciālistus, bet arī mazāk kvalificētus darbiniekus. Līdzšinējie pasākumi darba tirgus atvēsināšanai izrādījušies nepietiekami, tādēļ par situāciju satraukta ārvalstu investoru padome.

Vairāki investori darbaspēka nepieejamības un esošā darbaspēka dārdzības dēļ daļu projektu Latvijā jau ir iesaldējuši, piemēram, nekustamo īpašumu jomā.

Marta Jaksona
Ārvalstu investoru padomes izpilddirektore

Investori nogaida, lai šā brīža būvniecības bums pierimstas ar domu, ka tad, iespējams, varēs atkal turpināt iesāktos projektus. Tāpat ir vairāki biznesa attīstības centri, kas ir izskatījuši Latviju kā vienu no iespējamām vietām, kur atvērt savus pakalpojumus centrus, diemžēl ir vairāki gadījumi, kad viņi aizgājuši uz Lietuvu, kur acīmredzot šis jautājums ir tomēr labāks.

Ekonomikas ministrija turpina darbu pie šīs problēmas risināšanas, tomēr atzīst – procesi notiek lēni.

TOP komentāri

 • Juris Bērziņš
  +11 +11 0

  Juris Bērziņš

  Nu baigi negribās rauties par zupas šķīvi un klausīties pasakas par skaisto dzīvi nākotnē.
 • Renārs Dzenis
  +8 +8 0

  Renārs Dzenis

  Nav jau murgs. Tiek izķerti tie, kas gatavi par 500 euro 12h dienā raut, bet tie, kam ir lepnums izbrauc uz ārzemēm, tādejādi procentuāli samazinot bezdarbnieku skaitu Latvijā.
 • Rolands
  +7 +7 0

  Rolands

  Tur jau ir ta lieta. Maksat negrib grib taisit biznesu pat uz darbinieku algam. Tiklidz jamaksa cik reali jamaksa ta nav vairs izdevigi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl