Komentāri

Šodien, kā solīts, tika atklāti vairākus mēnešus slēptie bankas Citadele topošie akcionāri. Bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, Ēģiptes miljardieris Nasevs Saviris ir tikai divi no 12 investoriem, kurus šodien atklāja un pārstāvēja arī topošais Citadeles akcionārs – ASV investīciju fonda Ropplewood dibinātājs Tims Kolinss.

Citadeles bankas 75% akciju nonāks 13 investoru rokās, to vidū cilvēki ar pasaulē zināmiem vārdiem, un tādi, kuru bagātība ir lielāka par Latvijas valsts budžeta miljardiem.

Bez Volkera un Saviris Latvijas banku tirgū investīcijas veiks Graiems Alisons, kurš bijis padomnieks ASV prezidenta Ronalda Reigana administrācijā, Džeralds Krāmers, kura kompānija pārvalda 12 miljardus ASV dolāru investoru aktīvus. Dvivedi iepriekš strādājis Japānas bankā Šinsei, Stenlijs Šūmans ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi investīciju jomā un bijušais Pasaules bankas prezidents Džeims Vofersons. Cik precīzi piederēs katram no investoriem, netiks atklāts. Vien zināms, ka vienam nevarēs piederēt vairāk kā 9,9% akciju.

“Citadeles” pārdošanas bāzes cena noteikta kopš vasaras un būs 74 miljoni eiro. Tā var mainīties uz augšu vai leju atkarībā no bankas plānotajiem darbības rādītājiem, kas netiek atklāti. Šis nosacījums izraisījis daudzas spekulācijas un bažas, ka banku pārdos par sviestmaizi.

Bankas eksperti skaidro un šo situāciju salīdzina ar auto pirkšanu: īpašnieks to pērk tagad, bet varēs braukt tikai pēc vairākiem mēnešiem, bankas gadījumā nākamā gada martā. Auto pircējam tad ir jāuzticas esošajam auto īpašniekam, ka šajā laikā auto netiks salauzts vai būtiski bojāts.

Pēc Beļavska teiktā, lai cena mazinātos par 20 miljoniem, tad pēkšņi bankas 10 lielākajiem kredītņēmējiem būtu jāpārstāj maksāt kredītus, kas gan ir ļoti maz ticams. Kāpēc piedāvāta tieši 74 miljoni eiro cena, pieredzējušais investors Tims Kolinss intervijā LNT nespēj īsti atbildēt.

Investors šaubījās, vai cena būtu lielāka, ja valstij nebūtu steiga banku pārdot un nebūtu Ukrainas faktora.

Citadeles topošie akcionāri nevarēs pārdot bankas akcijas ātrāk par diviem gadiem. Taču, cik ilgi patiesībā plāno darboties Latvijā, investors neatklāj.

Investors arī neatklāj, ar cik lielu peļņu gribētu pārdot Citadeles akcijas, lai gan no tā bija atkarīga arī bankas pašreizējā pārdošanas cena.

Tikai no bankas akciju pārdošanas valsts neatgūs visu ieguldīto naudu, bet, pievelkot aiz ūsām, valsts atgūs vairāk nekā ieguldīts Citadelē, pateicoties samaksātajiem peļņas procentiem par sniegto atbalstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl