Komentāri
Citadele pircējs banku vēlas attīstīt par veiksmīgu Baltijas reģiona banku
FOTO: LETA

Bankas Citadele pircējs vēlas attīstīt banku kā veiksmīgu finanšu iestādi, izmantojot Latvijas ģeogrāfisko potenciālu, vēsta Wall Street Journal. Investoru grupas Ripplewood Advisors LLC izpilddirektors Tims Kolinss “vēlas Citadeli attīstīt kā veiksmīgu banku Baltijas reģionā starp Krieviju un Skandināviju”, raksta izdevums.

WSJ norāda, ka viens no grupas investoriem ir bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, kurš savus līdzekļus ieguldījis vairākās bankās dažādās vietās pasaulē.

Volkera pārstāvis WSJ atklāja, ka viņš neieņems aktīvu lomu bankas darbā. “Volkera kungs nekomentē savas personīgās investīcijas. Tomēr es varu apstiprināt, ka “Citadeles” darījumā viņš ir tikai mazs pasīvs investors,” teikts Volkera pārstāvja Entonija Douda paziņojumā.

Volkers arī ieguldījis līdzekļus Kolinsa vadītajā investoru grupā, kas 1999.gadā investēja Japānas banku Shinsei un 2006.gadā Ēģiptes Commercial International Bank.

“Citadele” pārdošanas darījumu paredzēts pabeigt 2015.gada pirmajā ceturksnī, vēsta WSJ.

Pēc bankas “Citadele” darījuma noslēgšanās 52,6% bankas akciju nonāks 12 starptautisku investoru īpašumā.

Par Citadeles padomes priekšsēdētāju kļūs Ripplewood Advisors LLC izpilddirektors un dibinātājs Tims Kolinss.

Pēc Kolinsa sacīta, daļa no investoriem kļūs par Citadeles padomniekiem vai padomes locekļiem.

Pēc darījuma noslēgšanās par Citadeles vecākajiem padomniekiem varētu kļūt bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, bijušais Pasaules Bankas prezidents Džeims D.Volfensons, kā arī centrs Belfer Center for Science and International Affairs” direktors Graiems T.Alisons.

Savukārt par Citadeles padomes locekļiem varētu kļūt Kanādas ilgtspējīgās attīstības tehnoloģijas padomes priekšsēdētājs un Kanādas viedtelefonu ražošanas uzņēmuma BlackBerry līdzdibinātājs Džeims L.Basili, kā arī bankas Shinsei korporatīvais izpilddirektors un bijušais “Citibank” darbinieks Danandžaja Dvivedi.

Kā ziņots, 5.novembrī tika parakstīts līgums par valstij piederošo bankas Citadele akciju pārdošanu 12 starptautisku investoru grupai un Ripplewoods Advisors LLC  par 74 miljoniem eiro. Pārdošanas cena gan var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz šā gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Galīgā cena tiks noteikta 2015.gada pirmajā ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl