“Citadele Index”: Strauji uzlabojies uzņēmēju noskaņojums

Komentāri

Strauji uzlabojies uzņēmēju noskaņojums un signalizē par ekonomikas izaugsmi tuvākajā laikā, liecina jaunākais “Citadele” indekss.

Šogad pirmajos trīs mēnešos aptaujājot 750 Latvijas uzņēmējus, noskaidrojies, ka to noskaņojums uzlabojusies sen neredzēti strauji, pakāpjoties uz optimisma zonas 50,5 punktiem. Pēdējo reizi šo pesimisma, optimisma robežu noskaņojumu raksturojošais indekss bija pārsniedzis 2014. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Optimistiskāki kļuvuši ražotāji, būvnieki un pakalpojumu sniedzēji, vienīgi tirgotāju noskaņojums kļuvis pesimistisks.

Šādām izmaiņām ir trīs iemesli: Eiropas Savienības fondu nauda, ko sāk izjust būvnieki, ārējā vide, kas palīdz rūpniekiem, eksportētājiem, un pieteiktās nodokļu reformas, kas varētu mazināt ēnu ekonomiku un labvēlīgi ietekmēt ekonomiku. Pēc eksperta teikta, visoptimistiskākā uzņēmēja profils ir vidēji liels uzņēmējs ārpus Rīgas, kurš ražo un eksportē.

Bankas “Citadele” vadītājs uzskata, ka uzņēmēju noskaņojums dod cerību uz ekonomikas uzrāvienu un rezultātā 2018. gads var kļūt par vienu no veiksmīgākajiem gadiem Latvijas atjaunotās republikas ekonomikā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl