“Citadele Index”: Strauji uzlabojies uzņēmēju noskaņojums

Komentāri

Strauji uzlabojies uzņēmēju noskaņojums un signalizē par ekonomikas izaugsmi tuvākajā laikā, liecina jaunākais “Citadele” indekss.

Šogad pirmajos trīs mēnešos aptaujājot 750 Latvijas uzņēmējus, noskaidrojies, ka to noskaņojums uzlabojusies sen neredzēti strauji, pakāpjoties uz optimisma zonas 50,5 punktiem. Pēdējo reizi šo pesimisma, optimisma robežu noskaņojumu raksturojošais indekss bija pārsniedzis 2014. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Optimistiskāki kļuvuši ražotāji, būvnieki un pakalpojumu sniedzēji, vienīgi tirgotāju noskaņojums kļuvis pesimistisks.

Šādām izmaiņām ir trīs iemesli: Eiropas Savienības fondu nauda, ko sāk izjust būvnieki, ārējā vide, kas palīdz rūpniekiem, eksportētājiem, un pieteiktās nodokļu reformas, kas varētu mazināt ēnu ekonomiku un labvēlīgi ietekmēt ekonomiku. Pēc eksperta teikta, visoptimistiskākā uzņēmēja profils ir vidēji liels uzņēmējs ārpus Rīgas, kurš ražo un eksportē.

Bankas “Citadele” vadītājs uzskata, ka uzņēmēju noskaņojums dod cerību uz ekonomikas uzrāvienu un rezultātā 2018. gads var kļūt par vienu no veiksmīgākajiem gadiem Latvijas atjaunotās republikas ekonomikā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl