Komentāri

Būvlaukumos varēs strādāt tikai elektroniski reģistrējoties. Lai cīnītos ar ēnu ekonomiku un veicinātu darba drošību, drīzumā būvniecības nozarē varētu tikt ieviestas elektroniskās identifikācijas kartes.

Būvniecības nozarē ir grūti laiki. Aktualizēts jautājums par darba kvalitāti, nav sakārtota būvniecības uzraudzības sistēma un nelegālā nodarbinātība kropļo tirgu. Būvnieki nolēmuši paši ķerties vērsim pie ragiem un sakārtot nozari. Ņemot vērā citu valstu pieredzi plānots ieviest elektroniskās identifikācijas sistēmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī šogad būvniecības nozare ieņem pirmo vietu valstī nelegālās nodarbinātības ziņā. Šā gada astoņos mēnešos VDI nozarē pieķērusi jau vairāk nekā 200 nelegāli nodarbinātos.

Plānots, ka katram strādniekam tiks piešķirta karte, kurā būs nolasāma informācija par viņa kvalifikāciju, darba drošības instruktāžām, darbā pavadīto laiku. Būvlaukumā drīkstēs atrasties tikai darbinieki, kuri ir piereģistrējušies. Valsts darba inspekcija šādu ideju atbalsta.

Tiekoties Valsts darba inspekcijas un būvnieku pārstāvjiem, jau pārrunāti elektronisko identifikācijas karšu ieviešanas principi.
Plānots, ka kartes tiktu piešķirtas centralizēti, tās būtu universālas, proti, tās nebūtu jāmaina ik reizi, kad tiek mainīts būvlaukums, kurā cilvēks strādā.

Ja kartes pierādītu, ka ir spējīgas darboties un funkcionēt būvniecībā, nākotnē šāda sistēma varētu tikt ieviesta arī citās nozarēs.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl