Grieķija grimst! Latvieši satraukušies par kraha sekām

Komentāri
Grieķija grimst! Latvieši satraukušies par kraha sekām
Foto: AFP / LETA

Kaut arī Grieķija ir tālu no Latvijas, pašmāju iedzīvotāji ir satraukti par notiekošo šajā valstī un arī ekonomikas sekām tepat Latvijā, liecina TNS veiktā aptauja.

Lielākā daļa jeb 60% pētījumu aģentūras TNS aptaujāto atzīst, – viņus satrauc, ka  Grieķijas maksātnespējai varētu būt negatīva ietekme arī uz Latvijas ekonomiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt gandrīz katrs piektais interneta aptaujas dalībnieks jeb 19% domā, ka situācija Grieķijā nekādā veidā nevarētu skart arī Latvijas valsti.

3% respondentu pat domā, ka Grieķijas maksātnespējai būtu pat pozitīva ietekme uz Latvijas ekonomiku, bet 18% nav varējuši sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu. Jāatzīst, ka arī Latvijas eksperti ekonomikas un finanšu jautājumos saka, – ietekme būs jūtama mūsu valstī, taču tā nebūs liela.

Tikmēr Grieķijas galvaspilsētā Atēnās vakar vakarā pulcējās teju 20 000 iedzīvotāju, kuri asi nosodīja Starptautisko aizdevēju priekšlikumus. Protesta dalībnieki ar saukļiem un plakātiem pauda atbalstu premjerministra Alekša Cipra valdībai un norādīja, ka svētdien gaidāmajā referendumā balsos pret Starptautisko aizdevēju prasītajām reformām.

Jau vairāk nekā diennakti Grieķijā ir slēgtas bankas un šāda situācija saglabāsies līdz 6. jūlijam. Tikmēr no bankomātiem cilvēki ar vienu bankas karti var izņemt ne vairāk kā 60 eiro dienā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl