Cik naudas vajag latvietim, lai viņš būtu laimīgs?

Komentāri

Vai nauda ir tā, kas cilvēkus dara laimīgus? Uz šo jautājumu Rīgas ielās sastaptie cilvēki pārsvarā atbild noraidoši. Kāds sirmgalvju pāris saka, ka laime patiesībā slēpjas savstarpējā saticībā. Kāda cita kundze norāda, – viņai laime ir mazmeitiņa. Tikmēr kāds vīrietis pusmūžā pauž, ka laime slēpjas mīlestībā un ģimenē, bet nauda ierindotos trešajā vai ceturtajā vietā. Ko latvieši domā par naudu?

”Grūti pateikt. Naudas jau vienmēr ir par maz,” atzīst ielā satiktā Laima, vaicāta, vai viņa ir apmierināta ar to, cik daudz naudas viņai ir tēriņiem. Savukārt vēl kāda sieviete apgalvo, ka ”par naudu vispār neinteresējas”, bet kāds kungs cienījamos gados pauž, ka ”es neteiktu, ka ir pārāk jautri, trūkums ir”. Taču ne visi aptaujātie ir tik pesimistiski noskaņoti, un daži, vaicāti pat naudu, saka, ka šajā jautājumā sūdzēties nevar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkopotie statistikas dati par mājsaimniecību tēriņiem Latvijā liecina – bagāti neesam. 2014. gadā mājsaimniecības Latvijā galvenokārt tērējušas tādām vajadzībām kā uztura iegāde, mājokļa īre un komunālie maksājumi, kā arī veselība un apģērba iegāde. Šie tēriņi veido aptuveni divas trešdaļas no kopējiem izdevumiem mājsaimniecībās, stāsta Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve Kristīne Germane.

Atlikušajiem brīvās izvēles tēriņiem mājsaimniecības var atļauties tērēt vien kādus simts eiro mēnesī, liecina apkopotie dati. Mājsaimniecību patēriņa izdevumi 2014. gadā veidoja 299 eiro uz vienu cilvēku. Salīdzinot ar pirmskrīzes periodu, tie ir par 30 eiro mazāki.

Savukārt, cik daudz naudas mēnesī ir nepieciešams, lai iegādātos to, ko sirds kāro? Raidījuma Bez Tabu aptaujātie iedzīvotāji, norāda dažādas summas. Piemēram, Laima atzīst, ka ”tie ir savi astoņi simti”. Viņa pati domā, ka lielākajai daļai cilvēku šī summa varētu šķist smieklīga, jo lielākā daļa saņem virs tūkstoša. Savukārt kungs norāda, ka ”minimāli tas būtu līdz 500 eiro”. ”Tad jau cilvēkam tā normāli būtu – 500–600. Tad varētu tā normāli dzīvot,” viņš saka.

Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl