Cik daudz naudas Latvijas iedzīvotāji tērē savām vajadzībām?

Komentāri

Cik naudas tērējam pašu vajadzībām? Lai gan pēdējos gados mūsu izdevumi arvien pieaug, tie līdz šim palikuši zem tā dēvēto “trekno gadu” līmeņa. To, vai pagājušajā gadā tēriņi šo robežu sasnieguši, pirmdien ziņos statistikas pārvalde.

Desmit gadu periodā straujākais izdevumu kāpums bija pirmskrīzes laikā, atsevišķos gados pieaugot pat par trešdaļu. Tabulā redzam, ka pirms astoņiem gadiem uz vienu personu tēriņi bija 285 eiro mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislielākie tēriņi bija vēl tā sauktajā “treknajā” 2008. gadā – 330 eiro. Turpmāk šis skaitlis samazinās līdz zemākajam līmenim – 2010. gadā:  vien 249 eiro mēnesī. Pēc krīzes, sākot ar 2011.; 2012. gadu, tēriņi pieaug, taču lēni – par dažiem procentiem gadā, līdz 2013. gadā tie pārsniedza 300 eiro robežu.

Salīdzinājumā ar pirmskrīzes laiku atšķiras arī tas, cik lielu daļu izdevumu veltām dažādiem mērķiem. Pēdējos gados lielāku budžeta daļu nekā citus gadus atvēlam pārtikai, mājoklim un komunālajiem maksājumiem, kā arī veselībai.

Bet mazāku proporciju novirzām apģērbam un apaviem, kā arī mājokļa iekārtošanai – savukārt šīs pozīcijas populārākas bija pirms gadiem astoņiem.

Skaties video:

Lasi vēl