Četras skolnieces radījušas inovatīvu risinājumu sporta ekipējuma glabāšanai

1 komentārs

Katru gadu simtiem apņēmīgu Latvijas jauniešu piedalās mācību uzņēmumu konkursā un iemēģina roku uzņēmējdarbībā.

Arī šogad konkursā sacensība bija sīva, bet sevi vislabāk izdevās pierādīt četrām Rīgas Franču liceja vidusskolniecēm. Viņas radījušas inovatīvu ideju sporta ekipējuma glabāšanai un šo ideju dosies prezentēt uz Franciju.

Daudzi labprāt pārvietojas ar riteni, taču galvassāpes mēdz sagādāt, kur to mājās novietot. Tāda problēma bija arī sporta ekipējuma novietnes idejas autorei, Rīgas Franču liceja 11. klases skolniecei Alisei.

“Wheelift” idejas autore Alise Šneibaha norāda: “Ikdienā pārvietojos ar velosipēdu, bet bija problēma, kur to novietot, jo dzīvoju diezgan mazā dzīvoklī. Meklēju kādu risinājumu, bet neatradu. Tā kā man mājās ir arī sniega dēlis un slēpju pāris, izdomāju, ka to visu varētu likt vienā vietā. Multifunkcionālu izdomāt.”

Alise uzrunāja savas klasesbiedrenes un kopā izveidoja skolēnu mācību uzņēmumu “Wheelift” – novietnē var ievietot vairākus sporta ekipējumus, tādējādi ietaupot vietu. Šī ideja izcēlās starp 1200 citiem jauniešu radītiem produktiem un ieguva tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā Francijā. Paralēli konkursam un mācībām meitenes jau kārtīgi ievingrinājušas roku uzņēmējdarbībā – atradušas klientus un sadarbības partnerus, kā, piemēram, velosipēdu veikals Rīgā savu produkciju ievieto šajās novietnēs.

“Wheelift” komandas dalībniece Kitija Koroševska stāsta: “Mums bija daudz prototipu, daudz neveiksmju, bet pēdējo mēnešu laikā esam atradušas veiksmīgu risinājumu. Skolēnu mācību uzņēmumiem ir problēma, ka rūpnīcas ir gatavas ražot lielos apjomos, bet tad daudz jāiegulda, vai nu mazu daudzumu par lielām summām, kas mums arī nebija, process bija diezgan ilgs.”

Pirms došanās uz Franciju meitenes ievingrinās prezentāciju prasmēs un saņem padomus no lietpratējiem.

“Junior Achievement Latvia” projektu vadītāja Linda Volāne pauž: “Meitenes uz šo brīdi ir pārdošanā, izstrādājušas savu konceptu. Žūrija bija pārliecināta, viņas bija vienas no galvenajām favorītēm, un, kā redzam, arī Latvijas uzvarētājas.”

Par Eiropas labākā mācību uzņēmuma titulu jūlijā Francijā sacentīsies 40 komandas.