4 komentāri
Caurumu valsts budžeta valdība varētu “aizlāpīt”, apvienojot un pārdodot “LMT” un “Lattlecom”
Foto: LETA

Maijā valdības dienaskārtībā atkal varētu nonākt jautājums par telekomunikāciju uzņēmumu, “LMT” un Lattelecom,  iespējamu apvienošanu. Valdības nolīgtais konsultants KPMG Baltija ir izstrādājis stratēģiju valsts rīcībai ar abu telekompāniju akcijām, kuru kopējo vērtību lēš ap 900 miljoniem eiro. Piedāvāti vairāki rīcības scenāriji, to vidū – arī uzņēmumu apvienošana un pārdošana.

Pērn Māra Kučinska valdība nespēja izšķirties, ko darīt ar vienu no valsts vērtīgākajiem aktīviem – “LMT” un “Lattelecom” kapitāldaļām, tāpēc tika nolīgts konsultants KPMG Latvija, lai saņemtu padomu, ko ar akcijām, kuru vērtība iepriekš lēsta ap 900 miljoniem eiro, darīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ir gatavs piedāvājums. Es sākšu politiskās konsultācijas ar koalīcijas partneriem un ekspertiem vai piedāvātais risinājums ir Latvijai izdevīgs,” teic ekonomikas ministrs.

Konsultants piedāvā vairākus alternatīvus rīcības modeļus. Pēc Ašeradena teiktā, ministrija izvēlējusies vienu, tā saukto A scenāriju. Ko tas paredz, netiek atklāts, taču neoficiāli izskan, ka valdība varētu apsvērt abu uzņēmumu apvienošanu. “Viens no risinājumiem ir uzņēmums apvienot, bet tie scenāriji ir vairāki. Valdībai būs iespējas izvēlēties,” saka Privatizācijas aģentūras vadītājs Vladimirs Loginovs.

Valdības lēmumu ar nepacietību gaida arī abu uzņēmumu privātais akcionārs, zviedru koncerns “Telia Sonera”, kurš izteicis gatavību vērtīgo aktīvu iegādāties, vai arī pārdot valstij, ja spētu vienoties par cenu. Jāpiebilst, ka pārdodot “LMT” un “Lattelecom” akcijas, ienākumi valsts budžeta būtu pietiekami, lai varētu īstenot vairākas iesāktās reformas, tostarp nodokļu un veselības laukā.

TOP komentāri

 • PETERIS
  +2 +2 0

  PETERIS

  visu pardod ,lai it-ka lapītu valsts budzetu--bet par savām algam,piemaksam,nemaz nedoma--no tam atteikties,vai samazināt--nu ko,Latvija---kolonizēta valsts--
 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Zemi atļāva likumigi pārdot, uzņēmumus pārdod, ko pēc tam- laikam Saeimas namu un MK.
 • Sokrats
  +1 +1 0

  Sokrats

  Pieņemsim, ka var pārdot par cenu X. Bet nepārdodot, cik ik gadu dividendēs saņem valsts?
  Nav grūti izrēķināt, cik gados pārdevumā iegūtā summa būs ienākusi valstī, bet ar šo periodu ( parasti tas ir apm. 5 gadi ) nekas nebūs beidzies un valsts turpinās saņemt dividendes.
  Tā kā patreiz EUR aizdevumu tirgū ir ar mazu procentlikmi, jau nākamajā gadā dividendes segs aizdevuma procentus ar uzviju.
  Nevajag kaut vistas, kas zelta olas dēj.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl