Būvniecības nozarē palielināsies minimālā alga

4 komentāri

Būvniecības nozarē gaidāms būtisks minimālās darba samaksas pieaugums, to paredz visai nozarei saistoša ģenerālvienošanās, kas stāsies spēkā novembrī.

Ģenerālvienošanās nosaka, ka minimālā darba alga būvniecībā būs 780 eiro. Kā norāda Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane, lai par to vienotos, bija nepieciešami trīs gadi.

“Tā noteikti ir būvniecības nozares lielākā reforma kopš neatkarības atgūšanas. Un jebkurā gadījumā vēsturisks solis, lai nozares pašregulētos un noteiktu paši sev spēles noteikumus,” norādīja Fromane.

Nozares pārstāvji lēš, ka potenciālie ieguvēji ir vairāk nekā 30 000 būvniecībā nodarbināto, kuriem augs alga un sociālās garantijas. Viņi arī norāda, ka minimālās darba samaksas celšana palīdzēs izskaust aplokšņu algas būvniecībā un vairos godīgu konkurenci. Bet vienlaikus tiek vērsta uzmanība, ka minimālās algas pieaugums būs viens no iemesliem, kāpēc palielināsies būvniecības izmaksas.

TOP komentāri

 • Sirgo
  0 0 0

  Sirgo

  780.eiro mēnesī minimālā.Nedēļā vismaz vajag 400.eiro minimālo celtniecībā.
 • Сергей
  0 0 0

  Сергей

  Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektroenerģiju, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku visiem izlasīt šo rakstu - https://utka.su/saveenergy Es to esmu izmantojis kopš decembra, un rēķins patiešām ir kļuvis mazāks!
 • Zoya Polynova
  0 0 0

  Zoya Polynova

  Un vispār Latvijā minimālo meapliekāmu nav palielinā?!?!??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl