BTA atlīdzībās lauksaimniekiem zaudēto sējumu dēļ prognozē izmaksāt vairāk nekā miljonu eiro

2 komentāri
BTA atlīdzībās lauksaimniekiem zaudēto sējumu dēļ prognozē izmaksāt vairāk nekā miljonu eiro
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Risku apdrošināšanas kompānija “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) atlīdzībās lauksaimniekiem saistībā ar zaudētajiem sējumiem prognozē izmaksāt vairāk nekā miljonu eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Kompānijā norādīja, – ja vēl jūlija vidū zemnieki priecājās par silto un saulaino laiku un prognozēja labu ražu, tad, karstumam ieilgstot, aizvien vairāk saimniecību zaudē sējumus. Visbiežāk labība sausuma dēļ nokalst, taču reģistrēti arī ekstrēmāki gadījumi, kad karsto un sauso laika apstākļu dēļ labības lauki aizdegušies un kultūra daļēji nopostīta. Tāpat lielus postījumus radījuši negaisi, kas nereti bijuši kopā ar spēcīgu vēju un krusu.

Līdz šim BTA saņēmusi vairāk nekā 90 atlīdzības pieteikumu no lauksaimniekiem, taču kompānija sagaida, ka to skaits varētu pieaugt, ja laika apstākļi būtiski nemainīsies.

BTA līdz šim atlīdzībās par sējumiem izmaksājusi 370 000 eiro, bet vēl saņemti pieteikumi vismaz 650 000 eiro apmērā.

Kompānijā minēja, ka pēdējos gados dažādas dabas stihijas kļūst par arvien lielāku apdraudējumu ražai, bet, ņemot vērā, ka lauksaimniekiem radīta iespēja apdrošināt sējumus pret nelabvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem un tam atvēlēts arī finansējums no Eiropas Savienības un valsts budžeta, Zemkopības ministrija kompensācijas no valsts budžeta šogad nav paredzējusi, tādējādi virzot lauksaimniecības kultūru aizsardzību apdrošināšanas virzienā.

Jau vēstīts, ka BTA auditētā peļņa pagājušajā gadā bija 12,603 miljoni eiro, kas ir par 18,3% vairāk nekā 2019. gadā. Bruto apdrošināšanas prēmijās BTA pagājušajā gadā parakstīja kopumā 208,5 miljonus eiro, kas ir par 7,2% mazāk nekā 2019.gadā, bet bruto atlīdzībās kompānija izmaksāja 127,8 miljonus eiro, kas ir kritums par 8%.

BTA vienīgā īpašniece ir “Vienna Insurance Group”.

2 komentāri