3 komentāri

Piešķirot nedaudz virs sešiem miljoniem eiro, valdība uz kādu laiku atlikusi problēmu saasināšanos piena nozarē. Cena par piena litru šobrīd ir nokritusies līdz pašizmaksas līmenim. Gaismu tuneļa galā šobrīd neredz, tādēļ, visticamāk, pēc kāda laika būs nepieciešams jauns atbalsts.

Piena krīze šobrīd vērojama daudzviet Eiropā, taču Latvija ir viena no tām valstīm, kas to izjūt visvairāk. Piena kvotu atcelšana sakrita ar Krievijas embargo pārtikas produktiem. Vēl ir trešais aspekts, kas pastāv vairāk nekā desmit gadu – platībmaksājumi Latvijā un vecajās Eiropas Savienības valstīs atšķiras vairākkārt. To Latvijas piensaimnieki sacīja iepriekšējā piena krīzē 2009. gadā un saka joprojām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To valdība šodien arī izdarīja, nozarei atvēlot nedaudz virs sešiem miljoniem eiro. Daudziem tas ļaus nokārtot saistības pret bankām un norēķināties ar minerālmēslu piegādātājiem. Manāms piena cenu kāpums, kas šobrīd noslīdējušas līdz 18 centiem par litru, nav gaidāms.

Ir vasara – tas nozīmē, ka govis var laist ganībās, ietaupot izdevumus par barību. No otras puses – vasarā pieaug arī izslaukums. Zemnieki saka, ka šīs naudas pietiks tikai diviem trim mēnešiem, savukārt premjers paziņojis, ka šogad vairāk netiks piešķirts.

Atsevišķu uzņēmumu mēģinājumi iekarot Ķīnas un Centrāleiropas valstu tirgus notiek, taču ne tādus apjomos, lai varētu runāt par būtisku atspaidu. Kā sāpīgu, taču risinājumu ministrs saredz piena fermu pārveidi par gaļas lopu ražotnēm.

Skeptisks par šādu risinājumu ir lauksaimniekus pārstāvošās organizācijas pārstāvis. Pārorientēties uz citu nozari vēl ir iespējams, taču ļoti reti ir tie gadījumi, kad, situācijai uzlabojoties, cilvēki atgriežas pie piena. Līdz ar to jau tagad ir skaidrs, ka agrāk vai vēlāk piena nozarei būs nepieciešams ievadīt atkārtotas finanšu injekcijas. Vai tas tiks darīts arī, ja līdzīgi lūgumu sekos arī no citām nozarēm, zemkopības ministrs atbildēja noliedzoši.

Zivju ražotājiem ar jaunu tirgu noietu veicoties labāk, graudaudzētāji cenu kritumu kompensējot ar labām ražām, savukārt cūkkopībā šobrīd vērojams produkcijas cenu kāpums.

Video

TOP komentāri

 • ema ,
  +1 +1 0

  ema ,

  bet no manis par 11,5 vot tur ir ko padomāt , plinti krūmos un kā paņemt un atņemt tas valdībai nav jāmāca .
 • lauksaimnieks.....
  +1 +1 0

  lauksaimnieks.....

  Kur nu 18 centi..!!!! Ir pat 14 centi un gan jau ka būs vel zemàk.Tas jau nekas ka govis ir ganos,bet barība ir javàc ,maksajumi jāveic....Abidna ka no manīm pērk pa 14 centiem,bet veikalā pa dārgo.....
 • Zemnieks
  0 0 0

  Zemnieks

  Krīzi jau skar tikai zemniekus... pārstrādātāji ( piena kombināti) zemniekam maksā 0,11-0,15 EUR, veikalā tas pats piens ar samazinātu tauku saturu (nosmeltu krējumu) 0,89 EUR, daudz piena kombinātu ir aizvēries ??? interesanti būs gada beigās Lursoft paskatīties par cik % peļņa būs augusi kombinātiem un cik % no piensaimniekiem būs atzīme "maksātnespēja"

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl