Belokoņs pēc strīda ar Blackpool īpašniekiem gatavs pirkt klubu

0 Komentāru
Belokoņs pēc strīda ar Blackpool īpašniekiem gatavs pirkt klubu

Latvijas biznesmenis Valērijs Belokoņs, kurš ir viens no Anglijas pēc spēka otrās futbola līgas – Championship – kluba Blackpool akcionāriem un tā prezidents, pēc strīda ar pašreizējiem kontrolpaketes turētājiem paudis gatavību klubu iegūt savā īpašumā.

Pirms astoņiem gadiem Belokoņs iegādājās 20% kluba akciju, un tieši viņa finansiālais atbalsts plaši tiek uzskatīts par galveno iemeslu, pateicoties kuram Blackpool komanda 2010./11.gada sezonā sacentās premjerlīgas čempionātā.

Vasarā Belokoņs atklātā vēstulē aicināja Blackpool kontrolpaketes īpašniekus Karlu un Ouenu Oistonus domāt vispirms par futbolu, nevis par personīgajām interesēm, jo vienība neilgi pirms jaunās sezonas sākuma dažādu nesaskaņu rezultātā bija palikusi vien ar astoņiem spēlētājiem sastāvā. Tajā laikā Blekpūlā līdzjutēji iesaistījās protesta akcijā, aicinot Oistoniem atstāt vienību. Tāpat daudzi izteicās, ka vienība būtu pilnībā jāiegādājas Belokoņam.

Pašlaik Belokoņs pret Oistonu ģimeni vērsies tiesā, vainojot viņus aizdevumu neatmaksāšanā, un apsver ieceri izteikt piedāvājumu par kluba akciju kontrolpaketes iegādi. Belokoņs ir gatavs darījumam pieaicināt kādu turīgu vietējo investoru, ja Oistoni šķirsies arī no savām kluba stadiona īpašnieku tiesībām.

“Nebūšu spējīgs pirkumu veikt vienatnē, taču esmu gatavs būt par partneri. Īpašniekiem ir jābūt vietējiem cilvēkiem, kuriem man pēc pieredzes ar Oistonu ģimeni ir jābūt spējīgam uzticēties,” laikrakstam “Daily Mail” paudis Belokoņs, prognozējot, ka šāda darījuma īstenošana nebūs viegla. “Oistonu ģimene ir burtiski atkarīga no naudas. Karlam Oistonam neinteresē, kādā līgā komanda spēlē.”

“Drīz būs sasniegts punkts, no kura vairs nebūs atpakaļceļa. Mūsu juristi ir sākuši interesēties par kluba finansiālajiem darījumiem, kas pēdējos piecos gados nav atspoguļoti bilancēs. Līdz šim mūsu pieprasījumi ir tikuši ignorēti,” paudis Latvijas biznesmenis. “Uzskatīju, ka investēju naudu klubā, taču rādās, ka esmu to investējis ģimenē. Es neesmu dusmīgs, taču man ir žēl notiekošā. Optimists manī saka, ka mēs vēl varam turpināt darbu, taču esmu par to ļoti skeptiski noskaņots. Ir jūtamas emocijas un ambīcijas, taču klubam ir jābūt pirmajā vietā.”

Belokoņs Blackpool komandas akcijas iegādājās 2006.gadā, bet 2010.gadā tā kļuva par vienību ar vismazāko budžetu, kas spējusi iekļūt 1992.gadā dibinātajā premjerlīgā. Tomēr Eiropas spēcīgākajā līgā tā noturējās tikai vienu sezonu, bet šajā pavasarī jau gandrīz izkrita no “Championship” turnīra.

Pašlaik Blackpool komanda ar sešiem punktiem 14 mačos ieņem pārliecinošu pēdējo – 24. – vietu Championship turnīra kopvērtējumā.

0 Komentāru