Komentāri

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) aicinās Valsts prezidentu neizsludināt un atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz ieviest Latvijā vispārēju obligātu ”nolikto atslēgu principu” kreditēšanā.

Ja spēkā stāsies Saeimā apstiprinātie noteikumi, būtiski tiks apgrūtināta hipotekāro aizdevumu izsniegšana, bremzējot tautsaimniecības attīstību un ģimeņu dzīves apstākļu uzlabošanu.

Savukārt ”Swedbank” paziņojusi, ka apturēs savu dalību valsts programmā ģimenēm mājokļa iegādei.

Jāatgādina, ka 25. septembrī Saeima atbalstīja ieceri ieviest tā saukto nolikto atslēgu principu attiecībā uz vienīgo parādnieka mājokli. Tas nozīmē, ka, pārdodot mantu, kas kalpojusi kā nodrošinājums, atlikušās parādnieka saistības līdz ar izsoles akta apstiprināšanu tiks dzēstas.

LKA norāda, ka jaunie noteikumi ”saīsinās fizisko personu saistību dzēšanas termiņus maksātnespējas procesā un veicinās vispārēju saistību nepildīšanas kultūras izplatību”.

”LKA jau iepriekš tika brīdinājusi, ka grozījumi maksātnespējas likumā, būtiski atvieglojot fizisko personu maksātnespēju, padarīs nepieejamus hipotekāros aizdevumus lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, ģimenēm nebūs iespējams uzlabot savus mājokļa apstākļus – lai segtu likuma radītos riskus, bankām būs jāapsver iespēja palielināt kredīta pirmo iemaksu pat virs 40%, un var pieaugt arī aizdevuma procentu likme,” teikts asociācijas paziņojumā.

Kreditēšanas strauja samazināšanās negatīvi ietekmēšot arī citas nozares, būtiski – tādu darbaspēka ietilpīgu nozari kā būvniecība, norāda LKA pārstāvji. ”Īpaši apdraudēta būs hipotekāro kredītu izsniegšana Latvijas reģionos, kur ir mazaktīvāks nekustamā īpašuma tirgus, un cietēji būs reģionu iedzīvotāji, kam būs ierobežotas iespējas uzlabot savus dzīves apstākļus. Tāpat kopumā cietīs Latvijas biznesa vides vērtējums, investīciju piesaiste un ekonomiskā attīstība,” teikts paziņojumā.

Lēmums, vai ilgi tapušos, bet ātri pieņemtos grozījumus, izsludināt, tagad būs jāpieņem Valsts prezidentam. Ja viņu likuma grozījumi neapmierinās, tad otrreiz tos caurlūkot, visticamāk, nāksies jaunajam parlamentam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl