Bankas “Citadele” potenciālais investors iesniedzis saistošu piedāvājumu

Komentāri
Bankas “Citadele” potenciālais investors iesniedzis saistošu piedāvājumu
FOTO: LETA

Valdība iepriekš nolēma turpināt sarunas par bankas “Citadele” iegādi ar vienu investoru – ASV fondu “Ripplewood Holdings”, dodot tam tiesības izvērtēt iespējas iegādāties “Citadeli” par 113 miljoniem eiro, liecina neoficiāla informācija.

Valdība iepriekš bija vienojusies turpināt sarunas ar vienu bankas ”Citadele” potenciālo investoru un piekrita pagarināt gala piedāvājuma iesniegšanas termiņu par desmit dienām.  Izvērtējot līdzšinējos investoru piesaistes procesa rezultātus, valdība investoru piesaistes procesa noslēguma posmā vienojās turpināt sarunas ar vienu pretendentu, kas vislabāk atbilst noteiktajiem kritērijiem un mērķim iegūt stabilu un prognozējamu investoru, kas spēs nodrošināt bankas sekmīgu turpmāko attīstību. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot gan ģeopolitiskos, gan ekonomiskos aspektus, kā arī drošības iestāžu atzinumus.

Oficiāli gan valdības pārstāvji, gan Privatizācijas aģentūra (PA) nav nosaukusi ne potenciālā investora vārdu, ne arī darījuma summu. Konsultants “Societe Generale” piedāvājumu izvērtēs, un tuvāko nedēļu laikā valdībai tiks sniegts ziņojums.

Valdības piesaistītais darījuma konsultants tiešās pārdošanas modelī (M&A) “Societe Generale” bija uzrunājis aptuveni 100 pretendentus, no kuriem 14 investori izrādīja interesi par banku “Citadele”.

Pārdot banku “Citadele” Latvija apņēmās, kad pārņēma “Parex banku” un sniedza tai valsts atbalstu. Tas tika darīts, lai nodrošinātu finanšu sektora stabilitāti. Šī rīcība bija izņēmuma gadījums, kas iespējams ar nosacījumu, ka tad, kad finanšu sektora stabilitāte vairs nav apdraudēta, valstij no bankas jāaiziet, jo valsts nedrīkst konkurēt ar privātiem uzņēmumiem.

Tāpēc ir noslēgta vienošanās ar Eiropas Komisiju (EK), Latvijai apņemoties, ka banka tiks pārdota, iepriekš skaidroja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP). Pēc viņa teiktā, vienošanās ar EK paredz, ka banka “Citadele” jāpārdod līdz gada beigām. Ja Latvijas valdība to neizdarīs, tad, visticamāk, EK pārņems procesu un pārdos banku ļoti ātri par ļoti zemu cenu, iepriekš prognozēja ministrs.

2013.gadu banka “Citadele” noslēdza ar 15,2 miljonu eiro peļņu, savukārt “Citadeles” grupa pērn nopelnīja 13,7 miljonus eiro. “Citadeles” grupas neauditētie dati liecina, ka 2014.gada pirmajā pusgadā grupas kopējie aktīvi bija 2,6 miljardi eiro. Grupas kredītportfelis ir 1,1 miljards eiro, bet noguldījumu portfelis – 2,2 miljardi eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl