Bankā “Citadele” pagaidām nav liela “ABLV Bank” klientu interese par garantēto atlīdzību izmaksu

1 komentārs
Bankā “Citadele” pagaidām nav liela “ABLV Bank” klientu interese par garantēto atlīdzību izmaksu
Foto: F64

Bankā “Citadele” pagaidām nav novērota liela “ABLV Bank” klientu interese par garantēto atlīdzību izmaksu, pastāstīja “Citadeles” pārstāve Ieva Prauliņa.

Viņa norādīja, ka situācija bankas filiālēs pagaidām ir mierīga un rindas neveidojas. Prauliņa uzsvēra, ka atlīdzības iespējams saņemt piecās “Citadeles” filiālēs – Rīgā, Republikas laukumā 2a, filiālē “Skanste”, kas atrodas Rīgā, Skanstes ielā 50, filiālē “Laimdota”, kas atrodas Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 20-1, filiālē tirdzniecības centrā “Mols” un bankas Jūrmalas filiālē. “Citadeles” pārstāve aicināja cilvēkus doties uz filiālēm Republikas laukumā un Skanstes ielā, jo šajās filiālēs cilvēku ir mazāk.

Tām personām, kas ir “Citadeles” klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru “Citadeles” filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību, skaidroja Prauliņa.

Jau ziņots, ka banka “Citadele” no sestdienas “ABLV Bank” klientiem sāk izmaksāt garantētās atlīdzības.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Noregulējuma un garantiju fonda daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva žurnālistiem sacīja, ka 87,8% “ABLV Bank” klientu tiks segti pilnībā visi noguldījumi, tostarp no iekšzemes klientiem visi noguldījumi tiks segti 97,8%.

Kopumā “ABLV Bank” ir 22 830 klientu, tostarp iekšzemes klientu skaits ir 8468, no tiem 7418 ir fiziskas personas, bet 1050 ir juridiskas personas. Starp 14 362 ārvalstu klientiem ir 9268 juridiskas personas un 5094 fiziskas personas

Garantētā atlīdzība segs noguldījumu 20 051 klientam, bet pilnā apmērā noguldījumi netiks segti 2779 klientiem, no tiem 184 ir vietējie klienti, pārsvarā juridiskas personas. No 2595 ārvalstu klientiem, kuriem noguldījums pilnībā netiks segts, ir 1859 juridiskas personas un 736 fiziskas personas.

1 komentārs