Komentāri
Baltijas valstis šogad saražojušas mazāk elektrības
Foto: Edward Conde / Flickr.com

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos saražotais elektroenerģijas daudzums Baltijā sasniedza 12 217 gigavatstundas (GWh), kas ir par 14,2% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, pavēstījis AS “Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītājs Gatis Junghāns.

Tomēr Junghāns atzina, ka pēdējos mēnešos situācija ir normalizējusies, jo vasaras periodā saražotais elektrības apjoms bija 4386 GWh, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir audzis par 1,4%. “Reģionāli pirmo astoņu mēnešu laikā lielākais ražošanas apjoma kritums bija novērojams Latvijā, kur tas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, sasniedza 20,6%. To izskaidro mazā ūdens pietece Daugavā, salīdzinoši siltais ziemas periods, kā arī zemo elektroenerģijas cenu tendence Skandināvijā,” skaidroja eksperts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr pēdējos trīs mēnešos situācija mēreni mainījusies saistībā ar pieaugumu elektroenerģijas cenu starpībā starp Latvijas un Skandināvijas tirgu, kad elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā jūlijā sasniedza deviņu mēnešu augstāko atzīmi.

Līdz ar saražoto apjomu samazināšanos un relatīvi zemām cenām Skandināvijas tirgū pieauga Baltijā importētais elektroenerģijas daudzums, astoņu mēnešu laikā palielinoties par 42,3% pret iepriekšējo gadu – līdz 3379 GWh.

“Situācija būtiski neatšķiras arī elektroenerģijas patēriņa pusē. Lai arī relatīvi siltā ziema gada iesākumā veicināja salīdzinoši zemāku pieprasījuma daudzumu nekā ierasts, pēdējos mēnešos tas atgriezies sezonāli atbilstošākā teritorijā. Vasaras periodā kopējais patēriņš sasniedza 5573 GWh, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2013.gada attiecīgajā laika periodā. Tikmēr astoņu mēnešu kopējais apjoms pakāpās līdz 16 060 GWh, kas, salīdzinot ar 2013.gadu, nozīmē 3,4% kritumu,” piebilda Junghāns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl