Komentāri
Baltijas jūras reģiona valstu izaugsme būs 0,9%, paredz Swedbank
Foto: LETA

Baltijas jūras reģiona izaugsme šogad būs 1,2%, nākamgad – vien 0,9%, prognozē Swedbank eksperti.

Vājā izaugsme reģionā tiek prognozēta Krievijas dēļ, kur gaidāma recesija. Citas reģiona ekonomikas, visticamāk, augs, bet izaugsme būs ļoti mērena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2016. gadā reģiona izaugsme gaidāma ap 1,9%, pateicoties straujākai izaugsmei eirozonā un cerībām uz Krievijas-Ukrainas konflikta stabilizāciju, kā rezultātā Krievija varētu atgriezties pie izaugsmes, kuras temps gan tiek prognozēts vājš.

Swedbank Baltijas jūras reģiona ekonomikas apskats rāda, ka reģiona izaugsme jau trešo gadu atpaliek no prognozētā un ir zem ilgtermiņa vidējā tempa. Izaugsmi reģionā bremzē eirozonas vājums, Krievijas un Ukrainas konflikta radītais ģeopolitiskais saspīlējums, kā arī paša reģiona strukturālā nelīdzsvarotība, proti, Krievijas līdzšinējais uz augošām izejvielu cenām balstītais izaugsmes modelis sevi ir izsmēlis.

Baltija jūras reģiona izaugsme lielā mērā balstās eksportā, tāpēc reģionam ir būtiski, ka pasaules ekonomika aug, norāda Swedbank eksperti.

Swedbank apskatā Baltijas jūras reģionā iekļautas desmit valstis: Latvija, Lietuva, Polija, Vācija, Dānija, Norvēģija, Zviedrija, Somija, Krievija un Igaunija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl