Augsta cena, nepieņemami noteikumi – vien retais Latvijā pats nopērk veselības apdrošināšanas polisi

Pievienot komentāru
Augsta cena, nepieņemami noteikumi – vien retais Latvijā pats nopērk veselības apdrošināšanas polisi
Jaunatklātās ambulatorās klīnikas "Capital Clinic Riga" telpas. (Ieva Čīka / LETA)

Ņemot vērā haosu veselības nozarē iedzīvotāji aktīvi interesējas par iespējām paši apdrošināt savu veselību. Tomēr šāda polise ir vien retajam.

Lai arī apdrošinātāji jau vairākus gadus piedāvā privātpersonām pašām iegādāties veselības apdrošināšanas polisi, tomēr realitātē lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju to nevar izdarīt.

Augsta cena vai nepieņemami polises noteikumi – šie ir galvenie iemesli, kāpēc vien pāris tūkstoši cilvēku gadā privātā kārtā pērk veselības apdrošināšanu. Šāda situācija ir pēdējos aptuveni piecus gadus.

Nedaudz senākā vēsturē apjomi bija daudzi lielāki, kad privātpersonām veselības apdrošināšanu piedāvāja arī nu jau bankrotējusī Rīgas Slimokase. Tās darbību apdrošinātāji tagad kritizē, jo tā radījusi nepareizu priekšstatu par veselības apdrošināšanu.

Apdrošinātāju aprēķinājuši: ja cilvēks vai pat cilvēku grupa polisi apmaksā no saviem līdzekļiem, tad ir daudz lielāka varbūtība, ka tā noteikti tiks izmantota. Bet, ja tie nav pašu līdzekļi, tad pastāv iespēja, ka iegādātā polise paliks neizmantota. Tāpēc vairums apdrošinātāju pagaidām labprātāk sadarbojas ar darba devēju, kas par saviem līdzekļiem apdrošina uzreiz vairāku darbinieku veselību.

Darba devēji Latvijā apdrošinājuši ap 300 tūkstoši strādājošo.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Lasi vēl