Augs “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu noglabāšanas tarifs. SPRK skaidro, kā tas ietekmēs mājsaimniecību izmaksas

0 Komentāru

Līdz ar atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotāja SIA “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu noglabāšanas pakalpojuma tarifu kāpumu mājsaimniecībām izmaksu pieaugums nepārsniegs vienu eiro, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

“Pieaugums noteikti nebūs lielāks par vienu eiro – tas būs kaut kur starp 50-80 centiem, bet ne vairāk kā viens eiro. Tātad kopējais pieaugums mājsaimniecību pusē nav liels,” teica Irklis.

Viņš norādīja, ka atbilstoši jaunākajam regulējumam sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifā iekļauts arī dabas resursu nodoklis, kas tika maksāts arī līdz šim, bet nebija iekļauts pašā tarifā. “Līdz ar to reālais tarifa pieaugums nav tik liels,” piebilda Irklis.

Tāpat SPRK padomes priekšsēdētājs minēja, ka ar katru gadu dabas resursu nodoklis palielinās, lai sekmētu atkritumu šķirošanu un samazinātu poligonos noglabāto atkritumu daudzumu. Tādējādi, lai izpildītu noteiktās prasības, poligoni investē līdzekļus jaunās tehnoloģijās.

0 Komentāru