6 komentāri

Iepriekš asi kritizētajā “ātro” kredītu tirgū kompānijas vēl aktīvāk sākušas piedāvāt bezmaksas kredītus, tādējādi ievilinot daudz to cilvēku, kuri šos aizdevumus nemaz nevar atļauties, secinājis “ātro” kredītu uzraugs – Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Vērtējot šā gada sešu mēnešu datus, salīdzinājumā ar pērno pusgadu šogad ņemti 86 tūkstoši pirmie kredīti bez maksas jeb vidēji teju pustūkstotis katru dienu.

Aizsardzības centra vadītāja norāda, ka daudzi cilvēki pēc bezmaksas kredīta paņemšanas tā atmaksas termiņu pagarina, turklāt pat vairākas reizes.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa:

Faktiski cilvēki būtībā paņēmuši kredītu, ko viņi nevarēja atļauties, vai nepiemērotu veidu. [..] Mūsu skatījumā, nepareizi kredīti, iespējams, tāpēc, ka ir šis te sauklis – bezmaksas.

Nebanku kreditētāju nozares asociācijas vadītāja bažas par neapdomīgu kredītu ņemšanu milzu apmēros noraida. Lai gan nozarē pastiprinātas dažādas prasības, jauno kredītu izsniegšana pieauga un šogad pusgadā “ātrie” kredīti izsniegti 94 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17% vairāk nekā pirms gada.

Video:

TOP komentāri

 • Katrīna Ose
  +2 +2 0

  Katrīna Ose

  Domāju, ka cilvēki jau saprot, bet ne jau izklaižu dēļ tie tiek ņemti, bet gan izdzīvošanai.Nezinu nevienu no pazīstamajiem cilvēkiem, kuri ņem ātros kredītus ar vieglu sirdi. Bieži tas ir iztikšanas jautājums. Algas ir nenormāli zemas un šajā valstī ir grūti izdzīvot lielākajai daļai cilvēku. Ļoti saprotu un nenosodu. Faktiski tā ir Latvijas valsts seja- cilvēki ir nelaimīgi un nabadzīgi.
 • AB
  +1 +1 0

  AB

  Ātros kredītus vispār vajag aizliegt.Kam ir normāla alga,viņi nav vajadzīgi.Kam naudas pietrūkst,tiem tikai liekas,ka ar ātro kredītu var atrisināt savas problēmas,īstenībā viņi nokļust verdzībā,Protams ir gadījumi,ka steidzami vajadzīga konkrēta naudas summa,bet tie ir procentuāli nelieli.
 • A.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl