Ātro kredītu sniedzēji ievilina daudz cilvēku, kuri aizdevumus nemaz nevar atļauties

6 komentāri
Ātro kredītu sniedzēji ievilina daudz cilvēku, kuri aizdevumus nemaz nevar atļauties
ryan melaugh / flickr

Iepriekš asi kritizētajā “ātro” kredītu tirgū kompānijas vēl aktīvāk sākušas piedāvāt bezmaksas kredītus, tādējādi ievilinot daudz to cilvēku, kuri šos aizdevumus nemaz nevar atļauties, secinājis “ātro” kredītu uzraugs – Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Vērtējot šā gada sešu mēnešu datus, salīdzinājumā ar pērno pusgadu šogad ņemti 86 tūkstoši pirmie kredīti bez maksas jeb vidēji teju pustūkstotis katru dienu.

Aizsardzības centra vadītāja norāda, ka daudzi cilvēki pēc bezmaksas kredīta paņemšanas tā atmaksas termiņu pagarina, turklāt pat vairākas reizes.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa:

Faktiski cilvēki būtībā paņēmuši kredītu, ko viņi nevarēja atļauties, vai nepiemērotu veidu. [..] Mūsu skatījumā, nepareizi kredīti, iespējams, tāpēc, ka ir šis te sauklis – bezmaksas.

Nebanku kreditētāju nozares asociācijas vadītāja bažas par neapdomīgu kredītu ņemšanu milzu apmēros noraida. Lai gan nozarē pastiprinātas dažādas prasības, jauno kredītu izsniegšana pieauga un šogad pusgadā “ātrie” kredīti izsniegti 94 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17% vairāk nekā pirms gada.

Video:

6 komentāri