ASV enerģētikas ministrs mudina importēt šķidrināto gāzi

2 komentāri

Ar aicinājumu vairāk iesaistīties sašķidrinātās gāzes importā Rīgā ieradies ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs. ASV šādā veidā vēlas iesaistīties atkarības mazināšanā no viena piegādātāja, kas Latvijas un vairāku citu Eiropas valstu gadījumā ir Krievija.

Perijs Rīgā ieradies no Viļņas, kur jau pirmdien panāktas vairākas vienošanās, tostarp, par Baltijas valstu integrāciju Eiropas Savienības (ES) enerģētikas tirgū. Tā paredz, ka līdz 2025. gadam Latvija, Lietuva un Igaunija pilnībā būs sinhronizētas ar ES tīkliem un kopā ar ASV apņemas infrastruktūru aizsargāt pret kiberuzbrukumiem.

Tā kā Rīgā notiek konference par gāzes tirgus nākotni, šeit uzsvars likts uz atkarības mazināšanu arī šajā jomā. Īpaši kritizējot Krievijas-Vācijas projektu “Nord Stream 2”.

“Šis projekts atstās lielu iespaidu uz lielu daļu Eiropas, ļaujot Krievijai sasniegt jaunu ietekmes līmeni uz atkarīgo valstu ārpolitiku. Tas, ko mēs piedāvājam – ir izvēles brīvība. Un atsevišķām valstīm tas nozīmē to, – ja līdz šim tās bija piesaistītas tikai vienam piegādātājam, tad tagad vairs nav,” norāda Perijs.

ASV enerģētikas ministrs otrdien klātienē tikās arī ar premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”). Tikšanās ar presi, atrunājoties ar laika trūkumu, pēc tās nenotika. Līdz ar to nav zināms, vai pārrunāts kas konkrētāks.

2 komentāri