ASV atbalsta Latvijas finanšu sektora “kapitālo remontu”

Pievienot komentāru
ASV atbalsta Latvijas finanšu sektora “kapitālo remontu”
PAULA ČURKSTE, LETA

ASV Finanšu ministrijas pārstāvis Maršals Bilingslijs atbalsta Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdības pieteikto finanšu sektora “kapitālo remontu”.

Ceturtdien, 16. maijā, Kariņš ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju Rīgā pārrunāja, kā tiek pildītas rekomendācijas finanšu sektorā sakārtošanai, kuras sniedza naudas atmazgāšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval”.

Pārrunāts tas, kā cīnīties pret korupciju un arī valdības pieteiktās finanšu sektora reformas, kas paredz arī grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā, kuru apstiprināšana ļautu oktobrī virzīt apstiprināšanai jaunu komisijas padomi.

Augstā ASV amatpersona uzteica Latvijā sāktās reformas un izmaiņas likumos, apliecinot gatavību sniegt Latvijai atbalstu šo reformu veikšanā.

“Tiek un tiks darīts viss, lai ne tikai sakārtotu finanšu sektoru, bet, lai padarītu to vienu no spēcīgākiem visā Eiropā, lai varētu arī nākt kolēģi no citām Eiropas valstīm pie mums un prasīt, kā mums uzlabot savu sistēmu,” norādīja Kariņš.

Savukārt Bilingslijs Ministru prezidentam pauda: “Mēs esam šeit, lai jūs atbalstītu. Apņemšanā veikt visas ļoti steidzami nepieciešamās likuma izmaiņas, kuru pieņemšana ir sen nokavēta, ir ļoti pozitīvs signāls. Jums un jūsu komandai mēs sniegsim visu nepieciešamo tehnisko atbalstu, lai steidzami ieviestu reformas.”

Bilingslijs sāka biežāk apciemot Latviju pēc kritiskā paziņojuma par šobrīd likvidējamo “ABLV Bank”, kurai ASV pārmeta iesaisti liela apjoma naudas atmazgāšanas darījumos. Taču ceturtdien par šīs bankas likvidācijas gaitu Bilingslijs plašākus komentārus atteicās sniegt.