Arvien vairāk vecāku Latvijā veic uzkrājumus bērniem

Komentāri

Arvien vairāk vecāku rūpējas par bērnu finanšu drošības spilvena veidošanu. Pēdējo 5 gadu laikā pieckāršojies to mammu un tētu skaits, kuri veido uzkrājumus savu atvašu nākotnei.

Pirms pāris gadiem Latvijā vecāki novirzīja katru mēnesi konkrētu naudas summu, kad bērns sācis iet skolā. Taču pērn Latvijas mammas un tēti sāka veikt šos uzkrājumus, kad atvasei paliek pieci gadi. Vidēji vecāki mēnesī atvēl 35 eiro mēnesī.

Ekrānuzņēmumi

Bērnu uzkrājumu produkts Latvijā pēdējos piecos gados sāk attīstīties ļoti strauji – vecāku skaits, kuri iesaistās savu bērnu finansiālā nodrošināšanā, pieaudzis piecas reizes. Vidējais uzkrātais kapitāls pērn bija pieci tūkstoši eiro. Galvenais iemesls, kāpēc vecāki krāj, – lai nodrošinātu saviem bērniem labu izglītību.

Kristaps Kopštāls
”Swedbank” Uzkrājumu un pensiju jomas vadītājs

Vecāki apzinās, ka izglītība maksā. Ja paskatāmies Centrālās statistikas pārvaldes datus, tad šobrīd tikai 40% mācās par budžeta līdzekļiem un lielākā daļa mācās par maksu. Izglītība un patstāvīgu dzīves gaitu uzsākšana ir divi galvenie iemesli, kāpēc vecāki izvēlas veikt uzkrājumus bērniem.

Uzkrājumus šobrīd veido apmēram trešdaļa Latvijas vecāku, taču uzkrājumu veidošanās kultūra kopumā mums vēl atšķiras no Rietumeiropas iedzīvotāju kultūras.

Kristīne Lomanovska
AAS ”SEB Dzīvības apdrošināšana” vadītāja

Protams, tas saistīts ar ekonomisko situāciju valstī, bet to iedzīvotāju īpatsvars, kuri var vai izvēlas veidot uzkrājumus, salīdzinoši ir mazāks nekā Rietumeiropā. Piemēram, Skandināvijas valstīs tā ir korporatīvā kultūra un sabiedrības kultūra – veidot ilgtermiņā uzkrājumus.

Katru gadu par 10% palielinās to vecāku skaits, kas veic uzkrājumus saviem bērniem. Tā visnotaļ ir pozitīvā tendence. Vecākus stimulē veikt uzkrājumus bērniem arī valsts nodokļu atvieglojumi. Biežāk apdrošina un uzkrāj bērna nākotnei tieši sievietes.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl