Ārvalstu investori no Latvijas sagaida spējāku attīstību digitalizācijā un tiesiskumā

3 komentāri
Ārvalstu investori no Latvijas sagaida spējāku attīstību digitalizācijā un tiesiskumā
MATEJ KASTELIC / SCANPIX

Valdības pārstāvji piektdien tikās ar ārvalstu investoriem, kuriem ir lielākoties pozitīvs iespaids gan par Latvijas iespēto Covid-19 krīzes pārvarēšanā, gan par vairākām reformām, tostarp augstākajā izglītībā un Ekonomisko lietu tiesas izveidē.

Vienlaikus izskanēja arī pamudinājumi veicīgāk uzlabot virkni lietu, kas ietekmē ekonomisko vidi Latvijā. Ārvalstu investori sagaida vēl spējāku attīstību tādās jomās kā valsts pārvaldes digitalizācija, tiesiskums un veselības aprūpe.

Attiecībā uz plānotajām nodokļu izmaiņām sociālo iemaksu samazināšanu esot pareizs solis, taču vienlaikus, investoru skatījumā, sarunai par nodokļiem bija jānotiek laicīgāk.

“Samazinājums par vienu procentpunktu ir būtisks, jo tādējādi darbaspēka nodokļi kļūs ļoti konkurētspējīgi, piemēram, ar Lietuvu. Vai tas ļaus būtiski samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru? To es nevarēšu atbildēt, bet ir skaidrs, ka mērķis ir tiešām padarīt Latviju konkurētspējīgāku, tostarp starp Baltijas valstīm,” sacīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone.

“Mans mērķis bija, ka mēs jau līdz pavasarim būtu izrunājuši nodokļu tēmu un būtu panākuši vienošanos. Covid pandēmija visus tos plānus izmainīja,” pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers arī norādīja, ka bija iecerējis veikt apjomīgāku reformu attiecībā uz nodokļiem, taču tagad jau tas varētu būt nākamās Saeimas jautājums.