2 komentāri

Ārvalstu investori ceļ trauksmi par bēdīgo demogrāfijas stāvokli Latvijā. Neuzlabojoties nodokļu politikai, aptuveni puse ārvalstu investoru gatavi apsvērt iespēju Latviju pamest. Tostarp arī no ārvalstu investoru piesaistes ir atkarīga Latvijas ekonomikas turpmākā attīstība, taču šie investori, vērtējot mūsu valstu piecu ballu sistēmā, Latvijai liek divnieku.

Ja uzņēmējdarbības vide neuzlabosies, investori pieļauj, ka Latviju nāksies pamest. Turklāt kā lielākais izaicinājums nākotnei tiek minēta demogrāfiskā situācija – biznesam trūkst darba roku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījums, kurā apkopots ārvalstu investoru viedoklis par uzņēmējdarbības vidi Latvijā, veikts otro reizi. Aptaujāti vairāki desmiti lielo uzņēmumu vadītāju, kuriem lūgts novērtēt, kā biznesa vide mainījusies un kas tajā rada lielākās problēmas. Pērn aptaujas rezultāti nebija Latvijai glaimojoši un arī šogad situācija būtiski nav uzlabojusies.

“Skalā no 1-5 viņi liek atzīmi 2. Divnieks ir divnieks, to mēs visi zinām, ko tas nozīmē. Mēs identificējām virkni faktoru, kas būtu uzlabojami, lai šī te vide uzlabotos – demogrāfiskā situācija, pieeja darbaspēkam, tieslietu vide, likumdošana,” teic Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Arnis Sauka.

“Investoru skatījumā, pēdējā gada laikā uzņēmējdarbības vidē Latvijā nav būtiski mainījusies uz labo pusi. Vienīgais pozitīvais ir uzlabojumi komunikācijā ar valdību, viss pārējais ir palicis pa vecam,” teic Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes loceklis Alfs Ēriks Lundgrēns.

Gadiem ilgi uzņēmēji valdībai norādījuši uz tiesiskuma problēmām, īpaši runājot par nesakārtoto maksātnespējas jomu. Nozares ministrs gan uzskata, ka veikti daudzi uzlabojumi un to drīzumā pamanīs arī uzņēmēji.

“Reformas skar tiesas procesu paātrināšanu, procesi ir kļuvuši īsāki. Arī jautājumos, kas skar administratoru kontroli un prevenciju. Bet sabiedrības domā ir spēcīga inerce un jārēķinās, ka vēl ilgu laiku ap maksātnespējas administratoru dominēs negatīva informācija,” teic tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Runājot par nākotni investoru noskaņojums nav rožains. Aptuveni puse aptaujāto atzinuši, ka gadījumā, ja situācija neuzlabosies, viņi apsvērs iespēju Latviju pamest.

Runas par aiziešanu no Latvijas vai darbības pārcelšanu uz citām valstīm izskanējušas no daudziem uzņēmumiem, to vidū, ir lieli Skandināvu koncerni.

“Protams, līdz ar sarežģīto situāciju Latvijā un nesakārtotu vidi vairāki uzņēmumi var pieņemt lēmumu, bet es domāju, ka nevajag spekulēt uz specifiskiem lēmumiem, jo tie var būt saistīti ar ļoti daudzām lietām,” norāda Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Par galveno izaicinājumu nākotnē ārvalstu investori uzskata bēdīgo Latvijas demogrāfisko situāciju, jo jau šobrīd uzņēmumu attīstībai traucē darbaspēka trūkums. Vienlaikus tie sagaida stabilitāti nodokļu politikā, jo no paraduma katru gadu ko mainīt politiķi vēl joprojām nav atradinājušies.

Video

TOP komentāri

  • Indulis
    0 0 0

    Indulis

    Bet, ja maksā algu, tad balto dienu neredzēsi, ģimeni, draugus neredzēsi, jo visu laiku tikai strādāsi vai gatavosies darbam.
  • MARI

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl