Ārkārtas sēdē izlems, kāds atbalsts būs Latvijas ražotājiem

Komentāri
Ārkārtas sēdē izlems, kāds atbalsts būs Latvijas ražotājiem
Foto: LETA

Ceturtdien, 21. augustā, sasaukta koalīcijas padomes ārkārtas sēde – tajā paredzēts pieņemt gala vienošanos par valdības rīcību vietējo ražotāju aizsardzībai.

Kā vairākkārt vēstīts, šobrīd ir vislielākās problēmas Krievijas embargo radījis piena, dārzeņu, gaļas un zivrūpniecības jomās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdības sēdē iecerēts spriest par operatīvajiem risinājumiem situācijas uzlabošanai. Uz sanāksmi aicināti Iepirkumu uzraudzības biroja, Valsts kontroles, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji. Tas tiks darīts, lai, pieņemot lēmumus, izvairītos no negribētiem likumu pārkāpumiem vai nezināšanas dēļ pieļautām kļūdām.

Institūcijas tiks aicinātas arī sniegt skaidrojumu par iespējamajiem atbalsta veidiem vietējiem ražotājiem.

Valdība pirms nedēļas lēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, kā arī eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro. Tāpat tiek plānots vērsties Eiropas Komisijā ar aicinājumu Eiropas Savienības valstīs paaugstināt intervences cenu. Līdztekus ir izstrādāti ieteikumi pašvaldībām, kā sagatavot iepirkuma specifikāciju, lai reģionālie produkti tiktu izmantoti skolās un bērnudārzos.

Lasi vēl